captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tūkstančiai baltarusių išėjo į gatves

Apie 2000 baltarusių išėjo į gatves protestuoti dėl įstatymo, kuris primeta mokesčius tiems, kurie per metus neišdirba pakankamai dienų, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.  
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Vietinių vadinamas „Za tunijadstvo“ (už valkatavimą) įstatymas reikalauja, kad tie, kurie dirba mažiau kaip 183 dienas per metus mokėtų 250 dolerių baudą. Įstatymas priimtas 2015-aisiais. Dėl pastarojo baltarusiai ypač nepatenkinti, kai vos suduria galą su galu daugiau kaip dvejus metus besitęsiant ekonominei krizei.

Šalyje tokio masto protestai – retenybė. „Aš nemokėsiu. Tai – absurdas, grįžimas prie feodalinės sistemos“, – teigė Mikhailas Gutujevas, kuris niekur nedirba nuo to laiko, kai prarado pardavimų vadybininko poziciją.

Tiek jis, tiek kiti protesto dalyviai susirinko pagrindinėje Minsko aikštėje. Jie rankose laiko plakatus, ant kurių tokie šūkiai kaip: „Prezidentas yra didžiausias parazitas“.

Protesto dalyvis naujienų agentūrai „Reuters“ teigė, kad policijos čia susirinko minimaliai ir kad ženklų, rodančių, jog valdžia norėtų užkirsti kelią šiai demonstracijai, nėra.

Oficialiai registruoti bedarbiai atleidžiami nuo minėtų mokesčių, tačiau tie, kurie nėra registruoti, taip pat laisvai samdomi darbuotojai, namų šeimininkės bei dirbantys užsienyje privalo sumokėti metinį mokestį.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...