captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rumunijoje dar laukia ilga kova

Rumunijos miestų gyventojai, kurie penktą dieną renkasi į protestų mitingus, šeštadienį į akciją Bukarešte atėjo su vaikais. Jie sako – kova su korupcija šalyje bus ilga, reikia mokyti taikiai kovoti ir augančią karą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Išvakarėse vien Bukarešte – 120 tūkstančių protestuotojų ir dar dešimtys tūksatčių 70 šalies miestų ir miestelų.

Žmonės sako esą nei kairieji, nei dešinieji, tik nori pagarbos sau ir įstatymui. O vyriausybės įsakas, pagal kurį mažiua nei dėl 44 tūkstančių eurų prasikaltę valdininkai nebus teisiškai persekiojami, visa tai verčia niekais šalyje, kurioje korupcija veši. 

Žmonės laiko plakatus, kuriais kreipiasi į valdančios socialdemokratų partijos lyderį Liviu Dragnea – „Nepamiršk, Rumunija nėra tavo žaislas“. L. Dragnea stoja prieš teismą, jo padaryta žala – 24 tūkstančiai skaičiuojant eurais, tad pagal naują vyriausybės potvarkį – jis bausmės išvengs. Rumunai mano, kad ir valdžios sprendimas išleisti į laisvę iki 5 metų nuteistus asmenis pirmiausia bus į naudą už grotų atsidūrusiems valdininkams.

„Manau, kova bus ilga, nes L. Dragnea nenusileis, juk ant kortos pastatyta jo laisvė, jeigu nusileis, turės sėsti į kalėjimą. Vienintelė galimybė atšaukti vyriausybės dekretą teisinės priemonės, bet politiškai socialdemokratai nenusileis“, – tikina politologas Mircea Marianas.

Vyriausybė atsisakė atšaukti dekretą, kuris įsigalios kitą savaitę, nors to reikaluja šalies oprezidentas, generalinis prokuroras, teisėjai. Tad galutinį žodį turi tarti Konstuticinis Teismas, kuris iki vasaroio 7 d. laukia  vyriausybės, parlamento ir Teismų tarybos išvadų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...