captcha

Jūsų klausimas priimtas

Po konflikto dėl traukinio Serbija pagrasino Kosovui

Serbija įspėjo Kosovą, kad gins „kiekvieną savo teritorijos centimetrą“, įskaitant ir jos buvusią provinciją, kurioje serbams neva kyla grėsmė iš Kosovo albanų, informuoja AP.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šeštadienį prieš įvažiavimą į Kosovo teritoriją buvo sustabdytas Serbijos traukinys, apklijuotas užrašais „Kosovas yra serbų“. Traukinys sulaikytas, kaip skelbiama, dėl pranešimų apie neva etninių albanų planuojamą išpuolį susprogdinti geležinkelio bėgius.

Sukeldamas dar daugiau įtampos, Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius sekmadienį pareiškė, kad Kosovo albanai „provokuoja karą“. Kosovas tuo metu traukinį irgi pavadino provokacija ir paneigė kaltinimus apie planuotą ataką.

Rusijoje pagamintas traukinys buvo apklijuotas užrašais „Kosovas yra serbų/Kosovas yra Serbija“ 21-a kalba, įskaitant ir albanų kalbą.

Kosovas nepriklausomybę nuo Serbijos paskelbė 2008 metais, bet Serbija Kosovo statuso nepripažįsta ir siekia išlaikyti įtaką Kosovo šiaurėje, kur gyvena Kosovo serbų mažuma.

Po įsikišimo 1999 m. siekiant sustabdyti serbų vykdytą etninį albanų valymą NATO vadovaujamos pajėgos kontroliuoja Kosovo sienas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...