captcha

Jūsų klausimas priimtas

Stipriai sumažėjo Viduržemio jūra į Europą atvykusių pabėgėlių skaičius

Pernai smarkiai sumažėjo Viduržemio jūra į Europą atvykstančių migrantų ir pabėgėlių skaičius. 2016-aisiais abiem pagrindiniais maršrutais jūra žemyną pasiekė maždaug 364 000 žmonių – ir tai yra beveik dviem trečdaliais mažiau nei metais anksčiau, penktadienį pranešė Europos Sąjungos (ES) valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros (FRONTEX), kuria remiasi agentūra dpa.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ypač smarkiai smuko į Graikiją atvykstančių pabėgėlių skaičius. Tuo tarpu Italiją pasiekė daugiau pabėgėlių nei kada nors anksčiau. Pabėgėlių sumažėjimo Graikijoje priežastis yra uždarytas jų keliavimo per Balkanus maršrutas ir ES susitarimas su Ankara, kuriuo remiantis, pabėgėliai yra grąžinami į Turkiją ir sugriežtinta pasienio kontrolė.

Negalutiniais duomenimis, pernai į Graikiją atvyko 182 tūkst. 500 žmonių – beveik 80 proc. mažiau nei 2015-aisiais. Tuo tarpu pabėgėlių, vykstančių pagrindiniu Viduržemio jūros maršrutu į Italiją, skaičius išaugo penktadaliu iki 181 000 – tai, anot FRONTEX, yra rekordas.

Į Graikiją daugiausia vyko pabėgėliai iš Sirijos, Afganistano ir Irako. Italiją tuo tarpu rinkosi Afrikos šalių – Nigerijos, Eritrėjos, Gvinėjos, Dramblio Kaulo Kranto ir Gambijos – gyventojai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close