captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Merkel: didžiausia grėsmė Vokietijai – islamistų terorizmas

Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo Naujųjų metų kalboje teigė, kad didžiausią grėsmę šaliai kelia islamistų terorizmas, praneša BBC.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak A. Merkel, pasibjaurėtina, kai prieglobsčio ieškantys žmonės vykdo teroro išpuolius. Ji turėjo omenyje prieš dvi savaites įvykusią ataką, kai iš Tuniso kilęs prieglobsčio prašytojas nukreipė pagrobtą sunkvežimį į Berlyno Kalėdų mugę ir nužudė 12 žmonių.

Anot Vokietijos kanclerės, 2016 metai buvo sunkių išbandymų kupini metai. Tačiau ji įsitikinusi, kad šalis yra pajėgi įveikti sunkumus.

„Gyvendami savo gyvenimus ir dirbdami savo darbus mes sakome teroristams – jūs esate neapykantos kupini žudikai, tačiau ne jums spręsti, kaip mes gyvename ir kaip mes norime gyventi. Mes esame laisvi, dėmesingi ir atviri“, – kalbėjo A. Merkel.

Savo Naujųjų metų kalboje ji pabrėžė, kad vaizdai iš nuniokoto Sirijos Alepo miesto įrodo, jog Vokietijos pozicija priimti nuo karo bėgančius žmones yra svarbi ir teisinga.

„Tai atsispindi mūsų demokratijoje, teisės viršenybėje ir vertybėse. Visa tai yra priešinga neapykantos kupinam teroristų pasauliui, ir tai jį nugalės. Mes esame stipresni būdami drauge. Mūsų valstybė stipresnė“, – pareiškė Vokietijos kanclerė.

Ji taip pat sukritikavo „iškreiptą nuomonę“, neva Europos Sąjunga ir parlamentinė demokratija nebeveiksmingos. Pasak kanclerės, vokiečiai neturėtų leistis apgaunami ir manyti, kad laiminga ateitis slypi valstybėms veikiant po vieną.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...