captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kubos parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį F. Castro asmens kultą

Vykdydamas velionio Kubos revoliucijos lyderio Fidelio Castro valią, šalies parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį jo asmens kultą. Havanoje vienbalsiai priimtas įstatymas sako, kad Kuboje nė viena gatvė, aikštė ar pastatas negali būti pavadinti F. Castro vardu. Draudžiama statyti ir jo statulas, taip pat reklamos ar kitais komerciniais tikslais naudoti jo vardą bei apibūdinimą „Maximo Lider“ („Didysis lyderis“), informuoja agentūra AFP.
Scanpix/atrizia Cortellessa/Paci/SIPA nuotr.
Scanpix/atrizia Cortellessa/Paci/SIPA nuotr.

Dabartinis Kubos vadovas Raulis Castro naująjį įstatymą pagrindė savo brolio pageidavimu neleisti jo asmenybės kulto. Legendinis revoliucijos lyderis dar būdamas gyvas priešinosi, kad jo garbei būtų statomi paminklai ar jo vardu vadinamos gatvės.

Naujasis įstatymas ne visiškai draudžia naudoti Fidelio Kastro vardą. Jį naudoti gali menininkai, jis gali būti minimas mitinguose. Be to, F. Castro vardu bus pavadintas institutas, nagrinėjantis jo vaidmenį istorijoje.

Buvęs Kubos vadovas mirė lapkričio 25-ąją. Jam buvo 90 metų. F. Castro vadovavo šaliai nuo revoliucijos pergalės 1959-aisiais. 2006 metais jis dėl ligos vadovavimą perdavė savo penkeriais metais jaunesniam broliui Rauliui, o 2008-aisiais oficialiai atsistatydino. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...