captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Tuskas ragina Lenkijos vyriausybę gerbti konstituciją

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas paragino Lenkijos vyriausybę gerbti demokratines teises ir konstituciją. Tai jis pareiškė šeštadienį po naktinės parlamento Varšuvoje blokados, kurią surengė žmonės, nepatenkinti žiniasklaidos darbą parlamente varžančiais nutarimais, praneša agentūra AFP.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Po vakar vakaro (pentadienio vakaro) įvykių aš tikiuosi, kad tie, kurie iš tikrųjų turi valdžią mūsų šalyje, gerbs gyventojus ir konstitucinius principus bei vertybes“, – sakė buvęs Lenkijos premjeras. Jis padėkojo protestuotojams, kurie jau daug mėnesių siekia „europietiškų standartų ir demokratijos“ Lenkijoje.

Savo kalboje, skirtoje Europos kultūros metų Vroclave pabaigai, D. Tuskas užsiminė apie naujus žiniasklaidos darbo parlamente ribojimus. „Jei iš žmonių atimama prieiga prie informacijos arba pateikiamas vienodas įvykių modelis, demokratija tampa lygiai tokia pat nepakeliama kaip diktatūra“, – sakė jis.

Penktadienio vakarą tūkstančiai žmonių susirinko prie parlamento Varšuvoje protestuoti prieš planuojamas naujas žiniasklaidos darbo parlamente taisykles. Šimtai jų tada naktį į šeštadienį kelias valandas blokavo parlamentą ir neleido aukštiems valdančiosios partijos politikams išeiti iš pastato.

Demonstrantai Varšuvoje į protestus rinkosi ir šeštadienio vakarą.

Remiantis planuojamomis naujomis, taisyklėmis, žurnalistai ateityje plenarinių posėdžių salėje negalės nei fotografuoti, nei filmuoti. Dėl to nebus įmanoma fiksuoti deputatų prasižengimų, pavyzdžiui, jei parlamentaras balsuotų už salėje nesantį kolegą.

Nacionalkonservatyvi Lenkijos vyriausybė nuo savo kadencijos pradžios prieš metus įgyvendino virtinę reformų, kurią ne tik šalies opozicija, bet ir ES kritikuoja kaip teisinio valstybingumo ribojimą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...