captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES lyderiai Briuselyje gelbėja sutartį su Ukraina

Briuselyje susirinkę Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį mėgina išgelbėti Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos sutartį. Kad įtikintų vienintelius jos neratifikavusius Nyderlandų gyventojus, ketina pasirašyti susitarimą, kuriame išaiškinama, kad asociacijos sutartis automatiškai nėra būsimos narystės bendrijoje pažadas. O vakare jau laukia priešinga diskusija – ne apie suartėjimą, o apie išsiskyrimą. Nedalyvaujant Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May, lyderiai diskutuos apie britų išstojimo iš Europos Sąjungos tvarką.
Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte. Reuters/Scanpix nuotr.
Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte. Reuters/Scanpix nuotr.

Ukrainą Briuselis prieš savaitę jau nudžiugino, pranešęs, kad nebeliko kliūčių beviziam režimui, o šiandien laukiama žingsnio, kuris, tikimasi, išgelbės Europos Sąjungos asociacijos sutartį su Ukraina.

Prieš trejus metus Viktoro Janukovičiaus atsisakymas pasirašyti susitarimą įplieskė Maidaną, o šį balandį sutarties įsigaliojimą sustabdė referendumas Nyderlanduose.

Kad įtikintų savo parlamentą vis dėlto susitarimą ratifikuoti, premjeras Mark Rutte turi parvežti Europos vadovų garantijas, kad asociacijos sutartis nereikš būsimos Ukrainos narystės bendrijoje, papildomų saugumo ar finansinių garantijų.

„Dėl ligšiolinio susitarimo daugelis olandų sako „ne“ ir klausia, kodėl aš apskritai siekiu susitarimo. Mano atsakymas – turime saugoti Europos vienybę augančios Rusijos agresijos akivaizdoje – Krymas, raketų dislokavimas šalia Lietuvos ir Lenkijos, kibernetinės atakos, oro erdvės pažeidimai. Neignoruoju olandų referendume pasakyto „ne“, bet nepasirašydami asociacijos sutarties su Ukraina įteiktume Vladimirui Putinui didžiausią, kokią šiuo metu galime, dovaną“, – perspėja Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte.

Daugiau apie situaciją Briuselyje – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...