captcha

Jūsų klausimas priimtas

J.-C. Junckeris: sankcijos nepadarys įspūdžio Rusijai

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris atmeta sankcijas Rusijai dėl jos veiksmų Sirijoje. „Tai nepadarys įspūdžio Rusijai“, – pareiškė jis Vokietijos ZDF televizijos laidoje. Tokie reikalavimai, anot J.-C. Junckerio, yra „naivūs“. Europa esą gali tik mėginti „daryti įtaką diplomatijos priemonėmis“, informuoja agentūra AFP.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Komisijos vadovas nesutiko su kritika, kad Europa Sirijos konflikte padarė nepakankamai. „Negi mes turėjome siųsti karius?“ – klausė jis. J.-C. Junckeris teigė nemanąs, „kad yra daug europiečių, norinčių mirti dėl Sirijos“. Tačiau Europa esą „visomis priemonėmis“ spaudžia, kad būtų pasiektas „humanitarinis sprendimas“ civiliams gyventojams Sirijoje.

J.-C. Junckeris kartu pripažino, kad ES kol kas „nevaldo“ pabėgėlių krizės. Vis dėlto, anot jo, pasiekta didžiulės pažangos. Jis gynė „labai dažnai juodinamą“ pabėgėlių paktą su Turkija. Jis esą leido gerokai sumažinti atvykėlių į Graikiją skaičius – nuo daugiau kaip 10 000 per dieną anksčiau iki 80 dabar.

J.-C. Junckeris kartu pabrėžė, kad nepritaria Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano veiksmams prieš vyriausybės priešininkus.

Atsakydamas į klausimą, kodėl jis aiškiai neatsiriboja nuo „despoto“ R. T. Erdogano, Komisijos vadovas teigė: „Jei, sakykime, rytoj anksti daugiau kaip 3 mln. pabėgėlių, esančių Turkijoje, plūstelėtų Europos kryptimi, tai žiūrovų klausimai būtų visiškai kitokie.“

Savo išorės sienų apsaugą Europa esą gali garantuoti tik bendradarbiaudama su kaimyne Turkija.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...