captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskutinės sukilėlių pajėgos palieka Alepą

Trečiadienio rytą paskutinės Alepo sukilėlių pajėgos turėtų išeiti iš rytinės miesto dalies, kurią kontroliavo daugiau kaip ketverius metus. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Damasko režimą remianti Rusija tvirtina, kad toks susitarimas tarp sukilėlių ir Basharo Al-Assado kariuomenės yra, bet neaišku, ar jis bus taikomas visoms sukilėlių grupuotėms, sukilėlių šeimų nariams bei tūkstančiams kitų civilių, kurie nepanorės pasilikti Damasko režimo užimtame mieste.

Viena pagrindinių problemų rusų remiamo B. Al-Assado režimui užimant rytinę Alepo dalį – tai civilių suėmimai ir egzekucijos. Apie tokius faktus trečiadienį vakare surengtoje Jungtinių Tautų saugumo taryboje kalbėjo generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. 

Alepo pasipriešinimo dalyviai iškart perspėjo, kad sukilėlių pasitraukimas iš rytinės miesto dalies gresia masiniais susidorojimais, o Assadų klano valdomoje Sirijoje tai būtų toli gražu ne pirmas kartas, kai autoritarinis režimas sunaikindavo dešimtis tūkstančių politinių priešininkų.

Jungtinių Tautų saugumo taryboje Amerikiečiai ir kitos Vakarų šalys reikalavo pasiųsti į Alepą tarptautinius stebėtojus, bet Rusijos atstovas, pareiškė, kad jokių civilių teisių pažeidimų neužfiksuota, o į Amerikos ambasadorės klausimus, ar rusams ne gėda dėl tokio be atodairiško civilių naikinimo atsakė, kad istorija nuspręs kuris kaltas, o kuris ne.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...