captcha

Jūsų klausimas priimtas

Graikijoje vyksta visuotinis streikas prieš vyriausybės taupymo priemones

Visuotinis streikas ketvirtadienį paralyžiavo gyvenimą Graikijoje. Prie akcijos prisijungė valstybės tarnautojai, jūreiviai, bankų ir geležinkelių darbuotojai, taip pat medikai. Visi jie nutraukė darbą, protestuodami prieš vyriausybės taupymo priemones. Šalyje dėl streiko nepasirodė ir laikraščiai, informuoja agentūra AFP.
SIPA USA/Scanpix nuotr.
SIPA USA/Scanpix nuotr.

Tai yra pirmasis visuotinis streikas Graikijoje per pastaruosius mėnesius. Paskutinė tokia akcija vyko pavasarį. Šį kartą žmones į protestą sukvietė svarbiausios viešojo ir privataus sektoriaus profsąjungos. Jis nukreiptas prieš 2017 metų biudžeto projektą, kurį naktį į sekmadienį turėtų priimti parlamentas. Jis, spaudžiant tarptautiniams kreditoriams, numato naujus skausmingus apkarpymus gyventojams.

Be kita ko, biudžete numatytas tolesnis mokesčių pakėlimas ir darbo teisės nuostatų pakeitimai. Valstybės išlaidos algoms ir pensijoms turėtų mažėti 5,7 mlrd. Profsąjungos nepatenkintos ir valstybės turto privatizavimu, iš kurio kitais metais tikimasi gauti 2,1 mlrd. eurų. 

Ginčytinų priemonių reikalauja tarptautiniai donorai. Mainais už tai Atėnams žadami nauji kreditai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...