captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius po NATO atstovų susitikimo: Rusija dabar nėra NATO partnerė

Rusija šiuo metu nėra NATO partnerė ir nepaisant kai kurių Aljanso valstybių noro grįžti prie įprastinio bendradarbiavimo, Maskva nerodo iniciatyvos kurti palankią aplinką santykių normalizavimui, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Antradienį Briuselyje posėdžiavusių NATO užsienio reikalų ministrų darbotvarkėje pagrindinis dėmesys teko Aljanso ir ES bendradarbiavimo stiprinimui, tačiau neformali vakarienė buvo skirta euroatlantinės partnerystės ir ateities santykių su Rusija temoms.

„Rusija nėra NATO partneris. Kadangi Rusija nėra partneris, tai kalbėti apie bendradarbiavimą nelabai išeina. Kalbėti apie politinį dialogą reikia, nes dialogas rodo mūsų siunčiamas žinias, mūsų nuostatas ir požiūrį, bet bendradarbiavimas šiuo metu negalimas dėl to kas vyksta“, – antradienio vakarą teigė L. Linkevičius.

Ministrus į diskusiją sukvietęs NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį taip pat teigė, kad agresyvi Rusijos laikysena neprisideda prie santykių su Aljansu gerinimo, tačiau ragino išnaudoti galimybes dialogui. Sekretorius taip pat patvirtino, kad planuojamas dar vienas NATO ir Rusijos tarybos susitikimas – trečiasis po to 2014 m. Krymo pusiasalio aneksijos Aljansas pristabdė savo karinį bendradarbiavimą su Maskva.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...