captcha

Jūsų klausimas priimtas

Didžioji Britanija apie saugumo situaciją: saugosime taisyklėmis grįstą tvarką

Iš Europos Sąjungos išstojanti Didžioji Britanija žada nebeblokuoti Bendrijos siekių kurti savo kariuomenę, nors iki šiol Londonas reikalavo nedubliuoti NATO.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Didžiosios Britanijos Užsienio reikalų sekretorius Borisas Johansonas pasakė pirmąją po referendumo programinę kalbą apie užsienio politiką, kurioje pažadėjo, kad šalis vadins ne antraeilį, o pagrindinį vaidmenį, ir kaip globali žaidėja sieks neleisti pasauliui atsisakyti taisyklėmis grįstos tvarkos ir grįžti į brutalią sistemą. Diplomatijos vadovas pažadėjo neatlyžti ir Rusijai nuolat kartoti, kad reikia nutraukti bombardavimą Sirijoje bei laikytis Minsko susitarimų Ukrainoje.

„Mums gresia grįžti atgal į senesnę ir brutalesnę sistemą, kur stipresnieji laisvai gali bauginti silpnesniuosius ir juos praryti. Kur galingas – visad teisingas, o taisyklės ir institucijos, kurias taip sunkiai statėme, nyksta į ūkanas. Negalime leisti tam įvykti. Noriu, kad kiekviena NATO narė sutiktų vykdyti sutartą tikslą gynybai skirti du procentus BVP, o 20 procentų gynybos biudžeto – naujai įrangai. Britanija jau laikosi šio tikslo, kaip ir pažeidžiamiausios NATO narės – Estija ir Lenkija“, – kalbėjo B. Johansonas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...