captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seule tūkstančiai žmonių reikalauja, kad Pietų Korėjos prezidentė atsistatydintų

Šeštadienį dešimtys tūkstančių žmonių susirinko centrinėje Seulo aikštėje, reikalaudami, kad atsistatydintų Pietų Korėjos prezidentė Park Gun-hye.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Akcijos rengėjai teigia, kad protestuotojų skaičius gali pasiekti pusę milijono. Aikštės rajone budi didelės policijos pajėgos, kadangi vėliau miesto centre įvyks prezidentės šalininkų demonstracija, į kurią žada susirinkti apie 5 tūkstančius žmonių.

Antivyriausybinėje manifestacijoje dalyvauja Pietų Korėjos profsąjungų ir studentų organizacijų atstovai, opozicinių partijų nariai. Kol kas mitingas vyksta taikiai. Daugelis piliečių atėjo į jį su vaikais. Tai jau ketvirtoji pastarąjį mėnesį didelė protesto akcija Seule už šalies vadovės atsistatydinimą.

Apklausų duomenimis, Pietų Korėjos prezidentę remia tik 5 procentai šalies gyventojų, o jos veikla nepatenkintų piliečių skaičius išaugo iki 90 procentų.

Prezidentė Pak Kin Hė atsidūrė kritikos ugnyje dėl skandalo, į kurį įsivėlė jos draugė Choi Soon-sil. Seulo apygardos teismas lapkričio 3 d. išdavė orderį suimti ją. Pasak pareigūnų, ji naudojosi savo įtaka, kad priverstų dideles Pietų Korėjos korporacijas aukoti milijonines sumas dviem su ja susijusiems fondams: „Mir“ ir „K-Sports“.

Pietų Korėjos lyderė įtariama leidusi savo draugei, su kuria ji pažįstama jau daugiau kaip 40 metų, kištis į valstybės reikalus: perduodavo jai svarbią ir slaptą dokumentaciją, įskaitant savo būsimų kalbų tekstus, ir leisdavo juos taisyti, tuo būdu darant įtaką šalies politikai ir ekonomikai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...