captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Britanijos vyriausybė nepripažįsta nežinanti, kaip pasitraukti iš ES

Didžiosios Britanijos vyriausybė nepripažįsta laikraščio „Times“ gautos slaptos pažymos, kad Londonas neturi strategijos, kaip pasitraukti iš Europos Sąjungos. Konsultacinės bendrovės parengtas dokumentas taip pat teigia, kad „Brexit“ klausimu ministrų kabinete vyrauja chaosas, priversiantis susitarimus dėl derybų pavėlinti pusmečiu.
Th. May. AFP/Scanpix nuotr.
Th. May. AFP/Scanpix nuotr.

Nepripažįstame tokio dokumento, vyriausybė nieko neįgaliojo, tvirtina transporto sekretorius.

„Esu „Brexit“ komiteto narys, nesutinku su tuo, ką perskaičiau laikraštyje. Taip, laukia sunkus darbas, bet jis jau dirbamas“, – teigia Didžiosios Britanijos transporto sekretorius Chrisas Graylingas.

Vyriausybės narys laikraštyje taip pat perskaitė, kad premjerė Theresa May bando pati viena kontroliuoti „Brexit“ procesą, ministrai susiskaldę, o valdininkai pasimetę.

„Kas labiausiai mane verčia pykti – juk ši vyriausybė dirbo, kai vyko referendumas. Kodėl jie nieko iki jo nesuplanavo. O dabar – chaosas“, – sako šešėlinės Leiboristų vyriausybės atstovas Johnas Mcdonnellas.

Leiboristai sako laukią, kad premjerė pagaliau pasakys, ką konkrečiai reiškia jos garsioji frazė: „Brexit“ yra „Brexit“. Vyriausybė tvirtina turinti kuo paremti šį posakį. Komentuoti išsamiau nenori, kad nepakenktų deryboms, kurios nežinia, kada prasidės.

Tai, ką užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas neseniai išsakė Čekijos laikraščiui, Eurogrupės vadovas vadina protu nesuvokiamu – esą Britanijai „greičiausiai“ reikės atsisakyti Europos muitų sąjungos, bet ji išsaugos „laisvą prekybą“ su ES valstybėmis.

„Mes sieksime kiek įmanoma geresnio susitarimo dėl prekybos ir paslaugų su Europos Sąjunga ir Europos Sąjungoje. Neliks laisvo judėjimo. To nori Britanijos žmonės ir vyriausybė tai jiems suteiks“, – tvirtina Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May.

„Times“ gautoje pažymoje sakoma, kad vyriausybės skyriai siūlo planus, kaip susidoroti su „Brexit“, bet tai toli gražu ne strategija, kaip pasiekti tai, kas šiuo atveju yra geriausia.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...