captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES gyventojai menkai pasitiki žiniasklaida

Europos Sąjungos (ES) piliečiai mažai pasitiki žiniasklaida ir abejoja jos nepriklausomu, rodo ketvirtadienį paskelbti atitinkamo Europos Komisijos tyrimo rezultatai. Be to, daugeliui žmonių susirūpinimą kelia didėjantis neapykantos žinučių srautas socialiniuose tinkluose, informuoja agentūra AFP.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

57 proc. respondentų apklausos metu pareiškė netikintys, kad jų nacionalinė žiniasklaida yra laisva nuo politinės ar komercinės įtakos. Tik šiek tiek daugiau kaip pusė (53 proc.) buvo įsitikinę, kad ji platina patikimą informaciją.

17-oje iš 28 ES šalių piliečiai nepasitiki ir audiovizualinės žiniasklaidos kontrolės organais. Ypač didelis nepasitikėjimas vyrauja tarp mažai uždirbančiųjų ir mažesnį išsilavinimą turinčių asmenų.

Labiausiai patikima žiniasklaidos priemone didelė dauguma apklaustųjų laiko radiją (66 proc.). Toliau eina televizija ir laikraščiai (po 55 proc.). Tik trečdalis (32 proc.) pasitiki informacija, platinama per socialinius tinklus.

75 proc. respondentų nurodė socialiniuose tinkluose susidūrę su piktnaudžiavimu, neapykantos kalbomis ar grasinimais. Todėl beveik pusė jų (48 proc.) teigė, jog nesivelia į debatus internete.

Apklausa rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje buvo atlikta visose 28 ES šalyse, joje dalyvavo apie 28 000 ES piliečių.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...