captcha

Jūsų klausimas priimtas

Merdintis JAV miestas svajoja apie pokyčius, bet kandidatų į prezidentus pažadais netiki

Jei būtų išrinktas JAV prezidentu, Donaldas Trumpas Amerikai žada pokyčių. Sunku įsivaizduoti, kas galėtų labiau norėti pokyčių, nei Loreino gyventojai, bet respublikonų kandidato pažadais jie nepuola tikėti.
L. Tautvaišaitės nuotr.
L. Tautvaišaitės nuotr.

Alytaus dydžio miestas Ohajo valstijoje, kadaise klestėjęs iš sunkiosios pramonės, dabar visiškai nuskuręs. Loreinas skęsta skolose, sunkiai beišlaiko policininkus, ugniagesiai priversti eiti nemokamų atostogų, taupant elektrą išjunginėjamas gatvių apšvietimas. Daugelis šviesoforų mieste neveikia ar net visai išmontuoti.

Loreino gatvėse neliko daugumos šviesoforų, L. Tautvaišaitės nuotr.

Pagrindinėje Loreino gatvėje sunku rasti veikiančią įstaigą. Užsidarė viešbučiai, parduotuvės, barai.

Loreino centre užsidarė dauguma verslų, L. Tautvaišaitės nuotr.

Loreinas – vienas iš vadinamosios „rūdžių juostos“ miestų. Kadaise regionas džiaugėsi pelningu plieno verslu, o kai dėl techninės pažangos ir pigesnės užsienio produkcijos gamyklos ėmė užsidarinėti, regionas tapo rūdžių krūva ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Vien Loreine veikė „Ford“ ir milžiniškos plieno gamyklos. Pasak vietinių, jose dirbo iki 12 tūkst. žmonių, dabar geriausiu atveju – 500.

Nebeveikianti plieno gamykla, L. Tautvaišaitės nuotr. 

Loreine veikusi Ford gamykla iškelta, L. Tautvaišaitės nuotr.

Kitoje gatvės pusėje nuo buvusių gamyklų nusidriekusi barų ir užkandinių eilė. Čia po darbo pavalgyti ir atsipalaiduoti užsukdavo darbininkai. Keliuose tebedirbančiuose baruose sutikti vietiniai – slogios nuotaikos.

Dažniausiai klientams pigų alų pilstanti barmenė Robin sako buvusi šokiruota, kai po dvidešimties metų Kalifornijoje grįžo į Loreiną ir suprato, koks jis sunykęs. Tačiau sako kiekvieną rytą nubundanti su šypsena ir turinti vilties, kad padėtis pagerės. Kaip gelbėtojo nemato nė vieno iš kandidatų į JAV prezidentus, bet drąsiai rėžia, kad balsuos už Hillary Clinton, nes D. Trumpas jai visiškai atgrasi asmenybė.

Barmenei Robin D. Trumpas atgrasus, L. Tautvaišaitės nuotr.

Iš kitos baro pusės jai antrina ir klientė Kim. Nors pripažįsta, kad D. Trumpas – gal ir neblogas verslininkas, jo užgaulūs komentarai apie neįgaliuosius ir moteris peržengė ribas. 62-ejų moteris prisipažino dar niekada gyvenime nebalsavusi, bet šįkart savo balsą būtinai atiduos už H. Clinton, kad tik šalies vadovu netaptų D. Trumpas.

Buvęs plieno gamyklos darbuotojas, dabar senjoras, sako bijantis D. Trumpo nenuspėjamumo ir kad toks prezidentas net karą galėtų sukelti.

Senjorą gąsdina D. Trumpo nenuspėjamumas, L. Tautvaišaitės nuotr.

Kiti, net pripažindami D. Trumpo trūkumus, vis dėlto tiki, kad tik jis galėtų ką nors pakeisti. O dėl Loreino krizės kaltina ir laisvesnę prekybą, ir dėl globalizacijos kitur išsikrausčiusias įmones.

Tamy smerkia D. Trumpą už jo pasisakymus apie neįgaliuosius, bet tiki, kad jam gali pavykti ką nors pakeisti, L. Tautvaišaitės nuotr.

Loreinas visuomet buvo demokratų pusėje. Bet ištikus ekonominei krizei vis daugiau miestiečių gręžiasi į D. Trumpą, kuris žada nesivelti į Amerikai nepalankius prekybos susitarimus.

D. Trumpo rėmėjų kiemai, L. Tautvaišaitės nuotr.

Vietos respublikonų štabas net pristigo kampanijos reklaminių ženklų, kuriuos žmonės smaigsto pievelėse prie namų, reikšdami paramą kandidatams. Išdalino jau 9 tūkstančius.

Loreino respublikonų rinkimų būstinėje pritrūko reklaminių kampanijos ženklų, L. Tautvaišaitės nuotr.

Tačiau aktyvus D. Trumpo rėmėjas, rinkimų kampanijose dirbantis daugiau kaip 30 metų, pergalės Loreine nesitiki. Sėkme vadintų tai, jei respublikonų atstovo atsilikimas būtų mažesnis, nei įprastai.

Peteris Aldrichas, D. Trumpo rinkimų kampanijos aktyvistas, pergalės Ohajuje nesitiki, L. Tautvaišaitės nuotr.

Ohajas dažnai vadinamas svarbiausia svyruojančia valstija, nes pagal religiją, rasę, amžių, ekonominę padėtį yra labai įvairus, laikomas tarsi mažu visos šalies modeliu. Tad rezultatas šioje valstijoje leidžia nuspėti ir rezultatą visoje šalyje.

Respublikonams pergalė Ohajuje ypač svarbi. Nė vienas respublikonų kandidatas nėra laimėjęs rinkimų, jei nelaimėjo Ohajo balsų, o dviem demokratams tai pavyko padaryti. Bet Ohajo gyventojai ir perkalbami, todėl šioje valstijoje kandidatai kovoja aršiai, tikėdamiesi pritraukti savo pusėn kuo daugiau rinkėjų.

H. Clinton rinkimų būstinė Loreine, L. Tautvaišaitės nuotr.

Dekoracija prie D. Trumpo rinkimų būstinės Loreine, L. Tautvaišaitės nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...