captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paviešino informaciją apie slaptas Rusijos išlaidas karinei pramonei

„Slaptos biudžetinės išlaidos augo 800 mlrd. rublių (11,8 mlrd. eurų) – apie tai kalbama Rusijoje, – rašo „Le Monde korespondentė Maskvoje Isabelle Mandraud. – Kol vyriausybė ruošiasi Dūmai pateikti 2017 m. biudžeto projektą, sieksiantį apie 16 trln. rublių (235 mlrd. eurų), 2016 m. finansinių metų korekcijos daro įspūdį: slaptos išlaidos padidėjo net 800 mlrd. rublių.“
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

„Bomba, – štai taip situaciją pavadino kasdienis nepriklausomas leidinys „Novaja Gazeta“. – Federaliniame biudžete pasiekta nuo postsovietinio periodo pradžios dar negirdėta įslaptintų išlaidų riba.“

„Slaptų išlaidų padidėjimo faktą spalio 17 d. Dūmos biudžeto komisijoje pripažino Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas. Jis šią žinią grindė būtinybe padėti karinės pramonės įmonėms padengti įsiskolinimus, atsiradusius dėl siekio paspartinti persiginklavimo programos ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymų įgyvendinimą“, – rašo „Le Monde“.

„Tam, kad būtų išpildyti V. Putino nurodymai dėl kuo skubesnio sėkmingai Sirijoje išbandytos ginkluotės modernizavimo, ką neseniai ganėtinai ciniška maniera akcentavo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, gynybos sektoriaus įmonės iš bankų ėmė kreditų su valstybės garantija“, – rašo I. Mandraud. „Slaptos biudžetinės išlaidos susijusios ne tik su karinėmis išlaidomis. Nedidelė jų dalis skirta ir kitoms reikmėms – kultūrai bei ekonomikai“, – rašo „Le Monde“.

„Vis dėlto rimtos krizės, kurią sukėlė naftos kainų smukimas ir tarptautinės sankcijos, Rusijai imtos taikyti nuo 2014 m. dėl konflikto Ukrainoje, kontekste rusams atėjo laikas taupyti kaip niekada anksčiau. Rimtų apribojimų neišvengė 11 iš 14 išlaidų eilučių, įskaitant socialines programas, sveikatos apsaugą ir netgi transportą. Vėl gi išsaugotas tik karinis biudžetas“, – reziumuoja žurnalistė.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...