captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK atidžiai stebi situaciją Vengrijoje, susijusią su opozicijos laikraščio uždarymu

Europos Komisija atidžiai stebi situaciją Vengrijoje, susijusią su didžiausio liberalaus laikraščio „Nepszabadsag“ uždarymu. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją Briuselyje pareiškė oficialus EK atstovas Margaritis Schinas.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

„Žiniasklaidos laisvė, pliuralizmas ir žurnalistų gynimas – laisvos visuomenės pagrindai. EK yra už šias vertybes ir tvirtai jas remia. EK informuota apie tai, kas vyksta, ir mes, be abejo, atidžiai stebime situaciją“, – sakė jis.

Vengrijos žiniasklaidos holdingas „Mediaworks“, kuriam priklauso laikraštis „Nepszabadsag“, spalio 8 d. pranešė, jog leidinys nutraukia savo veiklą, kadangi per pastaruosius 10 metų tiražas sumažėjo 74 procentais ir iškilo būtinybė peržiūrėti jo koncepciją. Laikraščio elektroninė versija taip pat nutraukė savo veiklą.

Reikia pažymėti, kad Vengrijos žiniasklaidos holdingas „Mediaworks“ priklauso Austrijos investicijų grupei „Vienna Capital Partners“, kuri ir priima sprendimus dėl spaudos leidinių.

„Nepszabadsag“ buvo laikomas leidiniu, atspindinčiu Vengrijos liberaliosios opozicijos pažiūras. Jis buvo didžiausias šalies visuomeninis-politinis dienraštis. Leidinys buvo įkurtas Budapešte 1942 metais ir vadinosi „Szabad Nep“, bet po Vengrijos 1956 metų sukilimo pervadintas į „Nepszabadsag“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...