captcha

Jūsų klausimas priimtas

Th. May nubrėš kelią konservatorių partijai

Trečiadienį Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May perskaitys programinę kalbą valdančiosios konservatorių partijos suvažiavime. Premjerės planai pradėti „Brexit“ procedūrą kovo mėnesį jau išprovokavo naują svaro kurso kritimą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Konservatorių premjerės komentarai torių suvažiavime Birmingame apie tai, kad ji įgyvendins už „Brexit“ balsavusių britų valią ir apribos imigraciją į Didžiąją Britaniją, verčia galvoti, kad Th. May vyriausybė gali pasiryžti „griežtajam“ atsiskyrimo nuo Europos Sąjungos variantui.

Briuselio atstovai ne kartą perspėjo, kad Londono mėginimai suvaržyti laisvą žmonių judėjimą nebeleis Britanijai naudotis visomis bendrosios rinkos galimybėmis.

Toks scenarijus iškart numušė svaro kursą, bet turint omenyje Jungtinių Valstijų planus pradėti didinti bazinę palūkanų normą, rinkų analitikai mano, kad svaro ir euro problemos tikrai nebus pagrindinės. 

„Brexit“ problemas pasaulio ūkio augimui įvertino Tarptautinio valiutos fondo ekspertai. Jų manymu, tai tikrai atsilieps svaro kursui ir pakirs Britanijos ekonomikos augimą, bet daugiau problemų gali pridaryti paskolų burbulas Kinijoje, galimas tolesnis žaliavų kainų kritimas ir problemos dėl naujų protekcionistinių barjerų pasaulinėje prekyboje.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...