captcha

Jūsų klausimas priimtas

B. Johnsonas įspėja apie Rusijos izoliaciją

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas pareiškė, kad Rusijai gresia tapti atstumtąja valstybe, ir apkaltino Maskvą, kad jos pajėgos, bombarduojančios Siriją, naudoja „dvigubo smūgio“ taktiką, specialiai nutaikytą prieš pagalbos darbuotojus.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Jie numeta vieną bombą, po to laukia, kol atvyks pagalbos darbuotojai ir civiliai, traukiantys sužeistuosius iš griuvėsių. Tada, praėjus penkioms minutėms, jie numeta antrą bombą“, – diplomatijos vadovas sakė dienraščiui „The Sun“.

B. Johnsonas sakė, kad Britanijos vyriausybė turi įrodymų, jog Rusijos karo lėktuvai vykdė tokias atakas, kurios „neginčijamai yra karo nusikaltimas“.

„Turime įrodymų. Turime tvirtą pagrindą manyti, kad patys rusai taip elgiasi, – pridūrė jis. – Stengiamės visa tai išsamiai dokumentuoti, nes, mano nuomone, tai neginčijamai yra karo nusikaltimas.“

B. Johnsonas pažymėjo, kad Britanija ir JAV svarsto „įvairias priemones“, turinčias padidinti spaudimą Maskvai.

„Vienas galingiausias mūsų turimas ginklas yra gėda, – sakė jis. – Pasaulio nuomonė Rusijos atžvilgiu griežtėja, ir manau, kad žmonės dabar įsitikinę, jog Rusijai gresia tapti atstumtąja valstybe.“

„Jeigu jie toliau šitaip elgsis, jie neteks bet kokių simpatijų ir žavėjimosi pasaulyje. Manau, kad jiems tai rūpi“, – teigė sekretorius.

„Kaip bebūtų, jeigu (prezidento Vladimiro) Putino strategija – Rusijos didybė ir šlovė, tuomet jis rizikuoja, kad visa tai virs pelenais, nes žmonės jo veiksmus vertins su panieka“, – pabrėžė jis.

Praeitą mėnesį Maskvos ir Vašingtono pastangomis paskelbtos paliaubos Sirijoje greitai žlugo, o abi šalys dėl šios nesėkmės kaltina viena kitą.

Maskva buvo kaltinama beatodairiškai bombarduojanti sukilėlių kontroliuojamą Alepo miesto rytinę dalį, padėdama Sirijos vyriausybės pajėgų puolimui, kurio tikslas – užimti visą antrąjį didžiausią šalies miestą.

Kaip nurodė diplomatai, Prancūzija penktadienį diskutavo su Rusija, Jungtinėmis Valstijomis ir dviem kitomis nuolatinėmis Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narėmis dėl JT rezoliucijos projekto, kuriame siūloma paskelbti paliaubas kautynių krečiamame Sirijos mieste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...