captcha

Jūsų klausimas priimtas

JAV didina pagalbą Sirijai

Jungtinės Valstijos padidino savo paramą Sirijai 400 mln. JAV dolerių (356 mln. eurų), tvyrojant raginimams iš Alepo miesto išgabenti sužeistuosius. Naujausias Sirijos režimo puolimas nusinešė dar 13 žmonių gyvybes, rašo „Deutsche Welle“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Padidinus skiriamą pagalbą dar 400 mln. dolerių, skaičiuojama, kad nuo pilietinio karo pradžios 2011 metais Sirijai JAV bus iš viso skyrusi apie 5,9 mlrd. dolerių. Apie pagalbos didinimą antradienį paskelbė JAV Valstybės departamentas.

Pinigai paskirti siekiant padėti Jungtinėms Tautoms (JT) ir nepriklausomoms labdaros organizacijoms suteikti žmonėms medicininę priežiūrą, pastogę, maisto ir švaraus geriamojo vandens.

Apie savo įsipareigojimą JAV paskelbė po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Raudonasis Kryžius ragino sužeistus ir sergančius civilius evakuoti iš apsiaustų Sirijos Alepo miesto sričių. PSO nori, kad sužeisti civiliai būtų evakuoti skubiai.

Rusijos naikintuvų remiamas Sirijos režimas praėjusią savaitę pradėjo puolimą, siekdamas perimti sukilėlių kontroliuojamas teritorijas karo nuniokotame Alepo mieste, kai, subombardavus humanitarinės pagalbos konvojų, žlugo naujausios paliaubos.

Anot PSO, miestui, apie 250 tūkst. civilių, trūksta medicininės pagalbos.

„Visi prieigos maršrutai į rytinę Alepo dalį uždaryti, civiliams nepalikta galimybės palikti apsiaustą miestą“, – teigiama PSO pranešime.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Karinis konfliktas Sirijoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...