captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkijos parlamentas po pirmojo svarstymo pritarė abortų draudimui

Lenkijos parlamentas po pirmojo svarstymo pritarė ginčytinam įstatymo projektui dėl abortų draudimo. Piliečių iniciatyvos „Stop Aborcji“ („Sustabdykit abortus“) projektas dabar perduotas patobulinti komitetui. Už tai parlamente Varšuvoje balsavo 267 deputatai, 154 buvo prieš ir 11 susilaikė, informuoja agentūra dpa.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Įstatymo projektas numato visišką abortų draudimą bei kalėjimo bausmes gydytojams ir moterims. Gręsiantis įstatymo sugriežtinimas Lenkijoje sukėlė protestus.

Priešiško judėjimo „Ratujmy Kobiety“ („Išgelbėkime moteris“) projektą deputatai atmetė. Ši iniciatyva norėjo liberalizuoti šiuo metu galiojantį įstatymą, kuris laikomas vienu griežčiausių Europoje. Lenkės gali nutraukti nėštumą tik tada, jei buvo išprievartautos, jei motinos gyvybei gresia pavojus arba vaisius yra apsigimęs.

Remiantis planuojamoms sugriežtintomis taisyklėmis, aborto priežastis galės būti tik grėsmė moters gyvybei. Už nelegalų abortą grės ne dveji, kaip dabar, o penkeri metai kalėjimo.

38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje dabar, oficialiais duomenimis, atliekama iki 1 800 abortų per metus. Darytis nelegalių abortų lenkės, be kita ko, vyksta į Vokietiją, Austriją ar Slovakiją. Moterų organizacijų vertinimu, kasmet fiksuojama 100 000–150 000 tokių atvejų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...