Pasaulyje

2016.09.16 15:10

Paryžiaus policija ardo stovyklą, kurioje gyvena 1 500 migrantų

ELTA2016.09.16 15:10

Paryžiaus policija penktadienį pradėjo evakuoti palapinių stovyklą, kurioje antisanitarinėmis sąlygomis gyvena apie 1 500 migrantų. Tai dar viena operacija, kurios metu ardomos aplink Prancūzijos sostinę Paryžių išdygusios migrantų stovyklos, praneša agentūra AFP.

Auštant policija atvyko į stovyklą Šiaurės Paryžiuje, siekiant išvaryti palapinėse ar ant čiužinių miegančius migrantus. Didžioji dalis migrantų yra iš Sudano, Eritrėjos ir Afganistano.

Prancūzijai teko tik nedidelė dalis iš daugiau nei vieno milijono per pastaruosius 18 mėnesių į Europą atvykusių migrantų. Daugumai migrantų Prancūzija tėra pereinamoji šalis, nes jų kelionės tikslas yra kitos šalys.

Tačiau Prancūzijai kyla problemų dėl migrantų apgyvendinimo.

Paryžiaus merė Anne Hidalgo praėjusią savaitę paskelbė, kad miestas iki spalio vidurio atidarys pirmąją pabėgėlių stovyklą, kad pašalintų iš gatvių tūkstančius žmonių.

Penktadienio operacija – viena iš daugiau nei 20 operacijų per praėjusius metus.

Būsto ministrė Emmanuelle Cosse sakė, kad stovykloje gyvena 1 500 žmonių. Ši stovykla buvo evakuota rugpjūčio 17 dieną ir išvaryta 700 žmonių.

„Labai daug šeimų su vaikais, daugiau nei įprastai. Žinoma, jais bus pasirūpinta“, – agentūrai AFP sakė ministrė.

Liepos 22 dieną apie 2 500 migrantų buvo evakuoti iš kitos stovyklos Šiaurės Paryžiuje. Dauguma jų atvyksta į Paryžių, norėdami pasiekti Kalė uostą Lamanšo sąsiaurio pakrantėje, kur tikisi patekti į Didžiąją Britaniją vykstantį sunkvežimį.

Kalė mieste taip pat yra įsikūrusi stovykla, praminta „Džiunglėmis“. Joje gyvena apie 7 tūkst. migrantų, tačiau labdaros organizacijos teigia, kad stovykla talpina net 10 tūkst. žmonių. Vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as pasižadėjo kaip galima greičiau uždaryti Kalė stovyklą, bet tai bus vykdoma etapais.