captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija ir JAV suderino paliaubų Sirijoje planą

Jungtinės Valstijos ir Rusija suderino planą dėl paliaubų Sirijoje, skirtą sumažinti smurtą Sirijoje ir pereiti prie taikaus situacijos sureguliavimo. Apie tai šeštadienį Ženevoje pareiškė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry`is pasibaigus deryboms su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Šiandien JAV ir Rusija skelbia planą, kuris, tikimės, leis sumažinti smurtą, palengvinti kančias ir užtikrinti perėjimą prie taikių derybų ir taikaus situacijos sureguliavimo Sirijoje“, – pareiškė J. Kerry`is.

Pasak JAV valstybės sekretoriaus, suderintas planas yra daug griežtesnis ir platesnio masto nei ankstesni susitarimai dėl paliaubų, ir jeigu abi pusės jį vykdys, leis pereiti prie politinių derybų dėl Sirijos ateities. „Jeigu planas bus įgyvendintas, tikimės, jis taps lemiamu lūžiu“, – pareiškė J. Kerry`is.

Pagal pasiektą susitarimą, visos konflikto šalys Sirijoje privalo nutraukti kovinius veiksmus rugsėjo 12 dieną. Pirmiausia ugnis bus nutraukta 48 valandoms.

Kovinių veiksmų nutraukimo režimas Sirijoje galios septynias dienas, tada bus įsteigtas „jungtinis kovos su teroristais centras“. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro, jungtinis centras leis Rusijos ir JAV pajėgoms „atriboti teroristus nuo nuosaikiosios opozicijos“.

Be to, pagal planą Sirijos vyriausybė negali rengti oro antskrydžių tam tikruose šalies rajonuose, o opozicijos pajėgos turės visomis įmanomomis priemonėmis atsiriboti nuo ekstremistinių grupuočių „Al Nusra Front“ ir „Islamo valstybė“.

S. Lavrovas pabrėžė, kad Sirija jau susipažinusi su Rusijos-JAV planu ir yra pasirengusi jį vykdyti.

S. Lavrovo ir J. Kerry`io derybos Ženevoje truko apie 14 valandų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...