captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija planuoja naują žingsnį Ukrainoje

„The Times“ šaltinių duomenimis Rusija planuoja naują žingsnį Ukrainoje. Kaip tvirtina aukštas pareigas užimantis Ukrainos pareigūnas, Kremlius planuoja trečdaliu padidinti rytinėje Ukrainos dalyje esančių karių skaičių“, informuoja „The Times“ korespondentas Jackas Loshas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Duodamas interviu „The Times“ Ukrainos generalinio štabo viršininkas generolas pulkininkas Viktoras Muženko pasakė, kad Kremliaus įsakymu sieną peržengia vis daugiau kariškių, be to, tuo pačiu metu Kryme ir Ukrainos pietryčiuose telkiama dar dešimtys tūkstančių kariškių“, – skelbia „The Times“.

„Planuojama iš Rusijos karių profesionalų suburti trečią kariuomenės korpusą“, – teigia V. Muženko.

Kaip tvirtina oficialūs asmenys iš Vakarų, separatistų kontroliuojamuose Ukrainos rajonuose dislokuoti du Rusijos kariuomenės korpusai (vienas Donecke, o kitas – Luhanske), suburti iš vietinių separatistų, Kremliaus siųstų karių, pagal sutartį einančių karo tarnybą ir karių savanorių.“

V. Muženko teigia, kad Kremlius šiuo metu rengia tūkstančius karių, t. y. 3–5 brigadas, kurios ir sudarys trečią kariuomenės korpusą.

Rusijos kariuomenės atstovas, esantis separatistų kontroliuojamame Luhanske, teigė, kad trečias korpusas reikalingas tam, kad būtų galima laisviau manevruoti, vykdyti slaptas operacijas, kontratakas ir puolimą. Kiti du korpusai, kaip teigiama, atsakingi už gynybą.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...