Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Italijos prezidentas tariasi su partijų lyderiais dėl vyriausybės sudarymo

ELTA2015.09.08 13:45

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano penktadienį susitinka su partijų lyderiais aptarti mėnesį besitęsiančią po rinkimų susidariusią aklavietę, skelbia „Reuters“.

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano penktadienį susitinka su partijų lyderiais aptarti mėnesį besitęsiančią po rinkimų susidariusią aklavietę, skelbia „Reuters“.

Centro kairės lyderis Pieras Luigi Bersani, kuris surinko daugiausia balsų per vasario 25 dieną vykusius parlamento rinkimus, ketvirtadienį pranešė G. Napolitano, kad jam nepavyko susitarti dėl vyriausybės sudarymo.

87-erių G. Napolitano, kurio kadencija baigiasi gegužės viduryje, teigė asmeniškai susitiksiantis su pagrindinių partijų atstovais, kad galėtų įvertinti, kokios galimybės liko norint išvengti naujų rinkimų.

Po penkias dienas trukusių konsultacijų P. L. Bersani nepavyko susitarti nei su Silvio Berlusconi centro dešinės bloku, kuris yra antras daugiausia vietų turintis parlamente, nei su Beppe Grillo „Penkių žvaigždučių judėjimu“.

Centro kairės lyderis atmetė S. Berluskoni prašymą, kad jam būtų leista nuspręsti dėl G. Napolitano įpėdinio, o B. Grillo populistinis judėjimas atsisakė paremti vyriausybę, kuriai vadovautų viena iš didžiausių partijų, kaltinamų dėl Italijos socialinės ir ekonominės krizės.

G. Napolitano gali paskirti ne politikos atstovą vadovauti technokratinei vyriausybei, kaip buvo pasitraukiančio Mario Monti atveju, arba aljansą iš dviejų ir daugiau partijų, kurį remtų didžiosios partijos.

Tarp potencialių kandidatų į technokratinės vyriausybės vadovus yra Italijos banko generalinis direktorius Fabrizio Saccomanni, Konstitucinio teismo vadovas Franco Gallo ir buvęs ministras pirmininkas Giuliano Amato.