Pasaulyje

2012.06.23 12:54

Turkija pripažino, kad numuštasis lėktuvas galėjo kirsti Sirijos oro erdvę

ELTA2012.06.23 12:54

Turkijos prezidentas Abdullah Gulas sakė, kad naikintuvas, kurį penktadienį numušė Sirijos pajėgos, galėjo pažeisti Sirijos oro erdvę, skelbia BBC.  

Turkijos prezidentas Abdullah Gulas teigia, kad naikintuvas, kurį penktadienį numušė Sirijos pajėgos, galėjo pažeisti Sirijos oro erdvę, skelbia BBC.

A. Gulas šeštadienį sakė, kad dideliu greičiu skrendantiems lėktuvams yra įprasta trumpas kelio atkarpas skristi kitos valstybės oro erdvėje. Prezidentas teigia, kad valstybių sienos kertamos ne iš blogų ketinimų, bet tai atsitinka netyčia dėl didelio lėktuvų greičio.

Sirijos kariuomenės atstovas sakė, kad "į naikintuvą buvo reaguota pagal tokias situacijas reglamentuojančius įstatymus".

Pasak prezidento, Turkijos vyriausybė negali ignoruoti fakto, kad Sirijos kariuomenė numušė turkų lėktuvą. Jis teigė, kad bus tiriama, ar Sirija lėktuvo nenumušė jam skrendant Turkijos oro erdvėje. A. Gulas taip pat atskleidė, kad Ankara palaiko ryšius su Damasku, nors abi šalys viena kitos diplomatus išsiuntė namo. Prezidentas paaiškino, kad Turkijos ambasadorius iš Sirijos buvo atšauktas dėl saugumo ir tai nereiškia, kad valstybės nepalaiko jokio ryšio.