captcha

Jūsų klausimas priimtas

Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai aptarė ES ateitį

Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai susitiko Italijoje. Jie aptarė Europos Sąjungos ateitį po „Brexit“, vis dar stringančią bendrijos ekonomiką, migrantų krizę, santykius su Rusija ir Turkija. Po Didžiosios Britanijos sprendimo pasitraukti, Italija, Prancūzija ir Vokietija bando vienyti Europą ir užkirsti kelią galimiems išstojimo referendumams kitose narėse.
Scanpix nuotr.
Scanpix nuotr.

ES projekto simbolis – Ventotenės sala. Italija nori, kad ES didėtų integracija, todėl susitikimą surengė čia, netoli Neapolio esančioje saloje, kur 1941 m. Altiero Spinelli parašė „Ventotenės manifestą“, raginantį įkurti Europos valstybių federaciją. Fašistų Ventotenės saloje kalintas A. Spinelli su kitais autoriais parašė manifestą tam, kad vieninga Europa daugiau nebekariautų.

Dabar Italijos premjeras nuolat kalba apie didesnę integraciją, galbūt net federacinę valstybę tolimoje ateityje. Jo teigimu, „Brexit“ nėra ES pabaiga. Tačiau dabar, kai D. Britanija nusprendė palikti bendriją, didžiųjų ES šalių lyderiai suprato, kad reikia stabilizuoti padėti bendrijos viduje.

Dienotvarkė buvo tikrai įtempta. Angela Merkel, Francois Hollande`as ir Matteo Renzis aptarė daugybę klausimų: migrantų krizę, buksuojančią ekonomiką, ES ateitį be D. Britanijos, glaudesnį žvalgybos tarnybų darbą ir santykius su Rusija bei Turkija.

Tai jau antras šių lyderių susitikimas po to, kai birželio 23 d. D. Britanija nusprendė palikti ES. Per šį susitikimą lyderiai aptarė, kokios pozicijos laikysis specialiame suvažiavime Bratislavoje.

Rytų šalys, tokios kaip Čekija, Lenkija, Vengrija ir Slovakija, rengia naują planą, kaip stabdyti, jų nuomone, per didelę integraciją.

Kaip išspręsti ES finansines bėdas, šalių lyderiai turi skirtingas vizijas: Prancūzija ir Italija nori labiau išlaidauti, taip skatindamos ekonomikos augimą, tuo metu A. Merkel įsitikinusi, kad norint grąžinti skolas, reikia taupyti.

Tačiau svarbiausia šiame susitikime – sutarti, kokios pozicijos laikysis trys didžiosios bendrijos šalys lyderių susitikime Bratislavoje. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...