captcha

Jūsų klausimas priimtas

Stebint protestuotojams nugriauta dalis Berlyno sienos

Nepaisant savaitę vykusių protestų, policijos pareigūnų saugoma Vokietijos statybų bendrovė nugriovė dalį istorinės Berlyno sienos atkarpos, praneša BBC.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Nepaisant savaitę vykusių protestų, policijos pareigūnų saugoma Vokietijos statybų bendrovė nugriovė dalį istorinės Berlyno sienos atkarpos, praneša BBC.

Statybininkai trečiadienį ryte pašalino keturis vadinamosios Rytų pusės galerijos segmentus. Tuo metu prie sienos buvo dislokuota 250 policijos pareigūnų. Projektas papiktino Berlyno gyventojus, kurie teigia, kad išlikusi Berlyno sienos atkarpa yra laisvės simbolis. Bendrovė bandė dalį sienos nugriauti kovo 1 dieną, bet dėl įpykusių demonstrantų darbus turėjo nutraukti.

Rytų pusės galerija yra Šprė upės pakrantėje. Tai ilgiausia išlikusi Berlyno sienos atkarpa. Ši atkarpa, kurios ilgis siekia 1,3 kilometro, dešimtojo dešimtmečio pradžioje tapo labiausiai turistų lankomu Berlyno objektu, nes ją išpaišė įvairių šalių menininkai. Jų darbuose - stiprūs ir kartais nepagarbūs vaizdai, pavyzdžiui, besibučiuojantys Sovietų Sąjungos ir Rytų Vokietijos lyderiai. Pastaruoju metu Berlyno siena pateko į statybų bendrovių akiratį, nes planuojama Šprė pakrantėje statyti viduriniosios klasės gyvenamuosius namus.

Trečiadienį 5.00 val. ryto vietos laiku statybininkai nugriovė keturis sienos segmentus, kurių kiekvieno plotis yra apie 1,2 metro. Vienas segmentas jau buvo nugriautas anksčiau. Šioje vietoje bus įrengtas įvažiavimas į statybvietę. Apie incidentus nepranešama, bet Vokietijos žiniasklaida teigia, kad protestuotojų prie sienos daugėja.

Iš viso bus nugriauta 22 metrų sienos atkarpa. Berlyno siena 1991 metais buvo įtraukta į paveldo sąrašą, bet saugoma tik pati siena, o ne žemė, ant kurios ji stovi. Pabaigus statybos darbus žadama atstatyti nugriautą sienos dalį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...