captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzijos valdžia ėmėsi reformuoti vyriausybės ir islamo santykius

Antradienį garsiojoje gotikinėje Ruano katedroje bus surengtos teroristų nužudyto kunigo Jacques‘o Hamelo laidotuvės. Po šio kruvino išpuolio Prancūzijos valdžia ėmėsi radikaliai reformuoti vyriausybės ir islamo santykius šalyje, pradėdama nuo mečečių statybų finansavimo apribojimų ir imamų ruošimo reikalų. 
 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Praeitą antradienį Prancūziją ir visą pasaulį sukrėtęs dviejų jaunų islamistų išpuolis Prancūzijos šiaurėje, kur jų auka tapo bažnyčioje nužudytas 85-erių metų kunigas privertė šalį valdančius socialistus bent jau laikinai sustabdyti naujų islamo maldos namų statybas, jei jos finansuojamos iš užsienio. 

Vietos musulmonai, o jų Prancūzijoje yra net 5 mln., taip pat prakalbo apie griežtesnę mečetėse pamokslaujančių imamų priežiūrą, nes nemaža dalis jų atvyksta iš užsienio, neretai iš Saudo Arabijos remiamų religinių centrų, kur propaguojama itin griežtų pažiūrų islamo atmaina artima islamo valstybės ideologijai.

Prancūzijos vidaus reikalų ministerija, kuri taip pat kuruoja ir religinius reikalus, jau uždarė apie 20 mečečių, kuriose buvo propaguojamos tokios idėjos, bei surengė konsultacijas su Prancūzijos musulmonų lyderiais, kad būtų atkurta Prancūzijos Musulmonų tarybos veikla.  

Būtent ši institucija nuo šiol turės kontroliuoti imamų ruošimą, bei musulmonų maldos namų finansavimą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Teroro išpuoliai Prancūzijoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...