captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tokijaus gubernatoriaus rinkimus pirmą kartą laimėjo moteris

Tokijaus gubernatoriaus rinkimus pirmą kartą laimėjo moteris, rodo žiniasklaidos atliktos balsavusiųjų apklausos.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Ja tapo politikos veteranė Yuriko Koike.

Nacionalinis transliuotojas NHK, „Jiji Press“ ir kitos šalies žiniasklaidos priemonės Y. Koike laimėtoja paskelbė iškart po to, kai 20 val. vietos laiku užsidarė balsavimo apylinkės.

„Tokijo politikai vadovausiu precedento neturinčiu būdu, kokio Tokijas dar nematė“, – džiūgaujantiems rėmėjams po dvi savaites trukusios rinkimų kampanijos užkimusiu balsu sakė Y. Koike.

Tokijo gubernatoriaus rinkimuose dalyvavo rekordinis skaičius kandidatų – 21. Rinkimai buvo surengti po to, kai ankstesnis gubernatorius Yoichi Masuzoe atsistatydino kilus finansiniam skandalui.

Pagrindinė užduotis, kuri laukia Y. Koike yra stringantis pasirengimas 2020 metų olimpiadai, kurį sunkina jau ne vienas skandalas ir augančios išlaidos. 2013 metais patirtą euforiją Tokijui gavus teisę rengti olimpines žaidynes pakeitė nerimas dėl skandalų.

Nepaisant didelio kandidatų skaičiaus, rinkimų kova iš esmės vyko tarp Y. Koike, ir dviejų vyrų – buvusio vienos prefektūros gubernatoriaus ir vieno televizijos žurnalisto.

Y. Koike yra buvusi TV naujienų vedėja, laisvai kalbanti anglų ir arabų kalba, kurios ji išmoko studijuodama Kaire. Anksčiau ji ėjo gynybos ir aplinkosaugos ministro pareigas.

Save ji lygina su Hillary Clinton, ir kartą net buvo laikyta realia kandidate tapti Japonijos ministre pirmininke. Tačiau 2008 metais ji pralaimėjo kovoje dėl Liberalų demokratų partijos vadovo posto.

Y. Koike laimėjo Tokijo gubernatoriaus rinkimus nors ir nesulaukė savo partijos, kuriai pasirodė nepriimtina, kad ji pati iškėlė savo kandidatūrą, palaikymo.

Y. Koike ketverių metų kadencija pasibaigs tuoj po olimpiados ir jos darbas rengiantis žaidynėms bus akylai stebimas.

Pagrindiniu iššūkiu jai taps išlaidų žaidynių pasirengimui mažinimas. Jau dabar prognozuojama, kad jos padvigubės ar net patrigubės, lyginant su pradiniu 730 mlrd. jenų (6,92 mlrd. JAV dolerių) biudžetu.

Kitos problemos, su kuriomis susiduria Tokijas, yra vaiko priežiūros paslaugų trūkumas, taip pat valdžios atsakas į nuolat pasikartojančius žemės drebėjimus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...