captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzijoje musulmonai pagerbė nužudyto kunigo atminimą

Dešimtys musulmonų bendruomenės lyderių bei islamo dvasininkų Normandijoje penktadienį susirinko pagerbti islamistų šią savaitę Prancūzijoje nužudyto katalikų kunigo. Pamaldos už 86-erių Normandijos miestelio kunigą aukotos ir kai kuriose Prancūzijos mečetėse.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Prieš penktadienines pamaldas, svarbiausias savaitėje musulmonams, į tikinčiuosius Sent Etieno diu Ruvrė mečetėje kreipėsi du katalikų kunigai. Būtent kunigas, nužudytasis tėvas Jacques Hamelis rūpinosi, kad musulmonai mažame miestelyje turėtų maldos namus. Jų imamas, priešingai nei reikalauja Naujasis Testamentas, nesiūlo atleisti žudikams.

„Jūs nesupratote, kas yra civilizacija, nes jai nepriklausote. Jūs nesupratote, kas yra žmonija, nes jai nepriklausote. Jūs suklydote ir mes jums neatleisime. Kaip jums atėjo į galvą, kad galite neapkęsti tų, kurie mums padėjo, kad galėtume šiame mieste melstis Alachui. Kaip galėjote taip pagalvoti, ponas žudike?“, – klausė Uaselio komunos imamas Abdelatifas Hmito.

Abu devyniolikmečiai kunigo žudikai anksčiau buvo bandę patekti į Siriją prisijungti prie „Islamo valstybės“. Prancūzijos opozicijos respublikonai bei pagal apklausas kitų metų prezidento rinkimuose pirmaujantis jų lyderis Nicola Sarkozy siūlo kriminalizuoti veiklą, skatinančią musulmonų radikalizavimą ir steigti sulaikymo centrus įtariamiems teroristams.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Teroro išpuoliai Prancūzijoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...