captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija paskelbė atverianti humanitarinius koridorius į Sirijos miestą Alepą

Rusija ketvirtadienį paskelbė pradėjusi „didelio masto humanitarinę operaciją“ kartu su Sirijos vyriausybe aplink kautynių nuniokotą Alepo miestą, siekdama atverti koridorius civiliams ir besitraukiantiems kovotojams.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad bus atverti trys humanitariniai koridoriai, siekiant „suteikti pagalbą taikiems piliečiams, tapusiais teroristų įkaitais, taip pat kovotojams, sutikusiems sudėti ginklus“.

Dar vienas koridorius bus atvertas į šiaurę nuo miesto – juo galės atsitraukti ginkluoti sukilėliai.

„Noriu pabrėžti, kad šį žingsnį atliekame vien norėdami užtikrinti Alepo gyventojų saugumą“, – pridūrė S.Šoigu.

„Atsižvelgdamas, kad partneriai amerikiečiai mums nepateikė duomenų apie (džihadistų grupuotės) „Jabhat al Nusra“ (al Nusra Front) ir Sirijos laisvosios armijos atskyrimą, Alepo šiaurėje ... (nurodau) įkurti ketvirtą koridorių saugiam ginkluotų kovotojų perėjimui“, – įpareigojo ministras.

Trijuose koridoriuose, skirtuose civiliams ir ginklus sudėjusiems kovotojams, bus įkurti medicinos pagalbos ir maisto dalijimo taškai, nurodė S. Šoigu.

Opozicijos kontroliuojami Alepo rajonai buvo faktiškai apsiausti režimo pajėgų, padedamų Rusijos aviacijos, nuo liepos 7 dienos, kai vyriausybės pajėgos priartėjo šūvio atstumu nuo vienintelio sukilėlių aprūpinimo kelio rytuose.

„Ne kartą raginome kovojančias šalis paskelbti paliaubas, bet kaskart kovotojai jas nutraukdavo, apšaudydavo gyvenvietes, atakuodavo vyriausybės pajėgų pozicijas. Dėl to Alepo mieste ir jo priemiesčiuose susiklostė sudėtinga humanitarinė padėtis“, – pabrėžė S. Šoigu.

Ministras paragino Sirijos vyriausybę pasiūlyti amnestiją besitraukiantiems sukilėliams, o valstybinė žiniasklaida pranešė, kad prezidentas Basharas al Assadas iškart sutiko tai padaryti.

„Kiekvienas, turintis ginklų ... ir ieškomas teisingumo ... bus atleistas nuo griežčiausios bausmės, jeigu pasiduos ir sudės ginklus“, – SANA citavo prezidento įsaką dėl amnestijos, kurios pasiūlymas galios tris mėnesius.

Dokumente taip pat raginama paleisti visus nelaisvėje laikomus asmenis. Nurodoma, kad paleidusieji savo belaisvius būtų atleisti nuo bausmės, jeigu pasiduos per mėnesį.

Alepas, buvusi Sirijos ekonomikos jėgainė, nuo 2012 metų vidurio buvo kontroliuojamas sukilėlių, įsitvirtinusių daugiausiai rytiniuose rajonuose, ir vyriausybės pajėgų, užėmusių vakarinę dalį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...