captcha

Jūsų klausimas priimtas

Turkijoje išduotas orderis suimti 42 žurnalistus

Pirmadienį Turkijoje buvo išduotas orderis suimti mažiausiai 42 žurnalistus, įtariamus prisidėjus prie mėginimo įvykdyti valstybės perversmą, praneša laikraštis „Hurriyet“.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvinė Reuters/Scanpix nuotr.

Pasak leidinio, jie visi priklauso vadinamajai „lygiagrečiai struktūrai“, siekiančiai pakirsti konstitucinę santvarką ir nuversti šalies vadovybę. Oficialioji Ankara teigia, kad ši grupė tiesiogiai susijusi su Jungtinėse Valstijose gyvenančiu opozicionieriumi Fethullah Gulenu.

Už inkriminuojamus nusikaltimus žurnalistams gali būti skirtos ilgos laisvės atėmimo bausmės – nuo 10 metų iki kelių įkalinimų iki gyvos galvos, pažymi „Hurriyet“.

Naktį į liepos 16-ąją Turkijoje grupė maištininkų mėgino įvykdyti karinį perversmą. Pagrindinė konfrontacija vyko Ankaroje ir Stambule. Šalies vadovybė paskelbė, kad pučas nuslopintas.

Naujausiais duomenimis, žuvo 246 žmonės, neskaitant pučistų. 2185 žmonės buvo sužeisti. Liepos 21-ąją parlamentas pritarė nepaprastosios padėties įvedimui šalyje trims mėnesiams.

Kaip praneša „Hurriyet“, iš viso buvo atleista apie 50 tūkstančių valstybinių įstaigų tarnautojų, apkaltintų ryšiais su pučo organizatoriais. Dešimtys tūkstančių žmonių neteko darbo tokiose struktūrose kaip vyriausybės aparatas, VRM, Aukščiausioji švietimo taryba, Švietimo ministerija, Nacionalinė žvalgybos organizacija, Vyriausioji religijos reikalų valdyba, Šeimos ir socialinės politikos ministerija, Finansų ministerija ir Energetikos rinkų kontrolės departamentas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Karinis perversmas Turkijoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...