captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paryžius sutinka duoti Londonui daugiau laiko pasiruošti „Brexit“ deryboms

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as yra pasiruošęs duoti Jungtinei Karalystei laiko pasiruošti išstojimo deryboms su Europos Sąjunga (ES). Tai jis pareiškė ketvirtadienio vakarą bendroje spaudos konferencijoje su naująja britų premjere Theresa May. Tačiau kartu jis pabrėžė, kad Prancūzijos pozicija yra: „Kuo anksčiau, tuo geriau“, informuoja agentūra dpa.
Francois Hollande`as (kairėje) ir Theresa May (dešinėje). Sipa/Scanpix nuotr.
Francois Hollande`as (kairėje) ir Theresa May (dešinėje). Sipa/Scanpix nuotr.

F. Hollande`as teigė suprantąs, kad Th. May vyriausybei reikia laiko deryboms pasiruošti. Tačiau jis pažymėjo, kad negali būti jokių išankstinių pokalbių, kol Londonas neaktyvuos Lisabonos sutarties 50-ojo straipsnio. Šis reguliuoja šalies pasitraukimą iš ES.

Britų vyriausybė paskelbė, kad oficialaus prašymo dėl išstojimo neketina pateikti šiais metais. Tikslas yra išlaikyti kiek įmanoma glaudesnius ekonominius santykius, sakė Th. May. Šaliai esą reikia laiko pasiruošti šioms deryboms.

F. Hollande`as patvirtino, kad derybose dėl būsimos Didžiosios Britanijos prieigos prie Europos vidaus rinkos nesutiks su kompromisais.

„Jungtinė Karalystė turi apsispręsti: likti vidaus rinkoje ir sutikti su laisvu asmenų judėjimu arba turėki kitokį statusą“, – sakė jis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...