captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į D. Britanijos premjero postą kandidatuoti liko viena T. May

Dėl Jungtinės Karalystės konservatorių partijos lyderės ir ministrės pirmininkės posto kovojusi Andrea Leadsom traukiasi iš politinių varžybų.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Taip ji nepaliko savo oponentei Theresai May jokios konkurencijos.

Didžiosios Britanijos energetikos ministrė teigia, kad „spaudimas pernelyg didelis“.

Dėl teisės ministro pirmininko poste užimti iš pareigų pasitraukusį Davidą Cameroną A. Leadson varžėsi su vidaus reikalų sekretore Theresa May.

Pirmadienį ji atsiprašė T. May už pareiškimą, esą ji geresnė kandidatė šioms pareigoms, nes yra mama.

T. May „geriausiai tinka įgyvendinti „Brexit“ Britanijos žmonėms palankiausiomis sąlygomis“, rašoma A. Leadsom pareiškime, kuriame ji pranešė, jog traukiasi iš kovos.

A. Leadsom sakė netikinti, jog turi pakankamą paramą, kad galėtų vadovauti „stipriai ir stabiliai vyriausybei“.

Ji taip pat sakė, kad devynių savaičių kampanija dėl vadovavimo tokiu „kritiniu metu“ Jungtinei Karalystei būtų „labai nepageidaujama“.

BBC politikos redaktoriaus pavaduotojas Normanas Smithas teigia, kad jai pasitraukus iš kovos, D. Cameronas įpėdinį turės žymiai anksčiau nei rugsėjo 9 dieną, kai oficialiai turėtų baigtis rinkimų kova.

Dabar parlamente esančių konservatorių partijos komitetas spręs, kas bus toliau – ar susitaikyti su tokia padėtimi, ar tęsti konkursą.

Jeigu bus nuspręsta, kad partijos lydere tampa Th. May (be konkurso), ji premjere galėtų tapti tik pritarus vadinamajam „1922 komitetui“.

Prognozuoja, kad premjere taps „jau rytoj“

Kaip savo „Twitter“ paskyroje pranešė „The Huffington Post“ redaktorius Nedas Simonsas, konservatorių partijos narys George'as Osborne'as teigia, kad T. May turėtų tapti premjere „per kelias artimiausias dienas“.

George Osborne says Theresa May should be PM ‘in the next few days’

— Ned Simons (@nedsimons) July 11, 2016

 „London Evening Standard“ politikos apžvalgininkas Joe Murphy mano, kad Th. May premjere gali tapti jau rytoj. Savo „Twitter“ paskyroje jis parašė:

„Ministras man sakė, kad Karalienė į Londoną sugrįžta rytoj. Panašu, kad Th. May keliaus į Rūmus ir ministre pirmininke taps po pietų“.

„1922 komitetas“ tarsis dėl T. May paskelbimo premjere

Britanijos konservatorių partijos komitetas, atsakingas už partijos vadovybės rinkimus, paskelbė surengsiantis bendrą posėdį su partijos valdyba aptarti galimybę patvirtinti vidaus reikalų sekretorę T. May nugalėtoja kovoje dėl teisės perimti ministro pirmininko postą.

Konservatorių partijos politikai didelę įtaką turinčios vadinamojo 1922-ųjų komiteto vadovas Grahamas Brady sakė, kad jis pirmadienį pasitars su valdyba prieš oficialiai patvirtindamas, kad T. May taps naująja lydere.

Jis neužsiminė, kad šis konkursas gali būti rengiamas iš naujo, bet sakė, kad T. May dabar yra vienintelė pretendentė.

Paklaustas, ar T. May bus paskelbta nauja lydere vėliau pirmadienį, G. Bradys atsakė, kad „tai netruks devynių savaičių“ – kaip renkant ankstesnį Konservatorių partijos lyderį.

N. Farage'as nusivylė

Pats neseniai pasitraukęs UKIP leaderis Nigelas Farage'as, kuris buvo vienas pagrindinių „Brexit“ šalininkų, savo „Twitter“ paskyroje pažymėjo, kad yra nusivylęs A. Leadsom pasitraukimu.

T. May taps torių lydere

Grahamas Brady, „1922 komiteto“ pirmininkas išdėstė, kad T. May bus oficialiai patvirtinta kaip nauja konservatorių lyderė.

Gordonas Brownas leiboristų partijos lyderio ir ministro pirmininko postą be konkurso užėmė per 38 dienas.

Davidas Cameronas pranešė atsistatydinantis Britanijos rinkėjams nepaklausius jo patarimo ir per referendumą praėjusį mėnesį nubalsavus už pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

DELFI primena, kad T. May po pirmojo balsavimo surinko pusę Konservatorių partijos narių balsų – 165. Pagrindinė jau britų viešojoje erdvėje vadinamos naujos „geležinės ledi“ varžovė – A. Leadsom gavo 66 balsus – ją remė kraštutiniai torių euroskeptikai. Trečią vietą užėmė buvusio Londono mero Boriso Johnsono antrininkas Michaelas Gove'as, surinkdamas 48 balsus. Po antrojo balsavimo kovoti dėl premjero posto buvos likusios dvi kandidatės - T. May ir A. Leadsom.

Naujoji „geležinė ledi“

Blaivus politinis požiūris ir aiškios formuluotės – dabartinė vidaus reikalų ministrė daugeliui britų primena Margareth Thatcher, devintajame dešimtmetyje šaliai vadovavusią „geležinę ledi“. Pati 59 metų T. May pozicionuoja save kaip politikę, kuri sugeba susitvarkyti su kasdieninio gyvenimo sunkumais.

Jai vadovaujant vyriausybė pradėtų įgyvendinti „radikalią socialinių reformų programą“, „kad paverstų Didžiąją Britaniją šalimi, kuri dirba kiekvienam, nepriklausomai nuo to, kas jis ir kokia jo kilmė“, pareiškė ji. Migracijos politikos klausimuose T. May, pasisakiusi už Londono narystės ES išsaugojimą, laikosi griežtos linijos.

A. Leadsom: bulvarinių laikraščių dėmesio centre

Arši Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkė – Andrea Leadsom. „Imkime ir išgaukime maksimalią naudą iš „Brexit!“ – rašė ji savo tinklaraštyje socialiniame tinkle „Twitter“, kai paskelbė, kad balotiruosis į Konservatorių partijos lyderio postą. Buvusi bankininkė A. Leadsom 2010 metais tapo parlamento nare, o po 2015 metų rinkimų užėmė Didžiosios Britanijos energetikos ministrės pareigas.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...