captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europa iškėlė sąlygas Baltarusijai

Europos Parlamentas nepritarė trijų frakcijų siūlymui nesuteikti ES garantijų Europos investicijų banko (EIB) finansavimo operacijoms Baltarusijoje, kol ši šalis nesurengs sąžiningų rinkimų.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„2016 m. rugsėjo 11 d. numatyti visuotiniai rinkimai suteikia galimybę Baltarusijai nutraukti ilgametę nesąžiningų rinkimų praktiką ir gali tapti lemtingu patikrinimu, ar Baltarusijos valdžios institucijos tikrai nori susitaikyti su savo piliečiais ir konstruktyviai bendradarbiauti su Europos Sąjunga, [todėl] ES garantijos suteikimas šiame etape būtų per ankstyvas ir skubotas“, – buvo sakoma EP Europos konservatorių ir reformistų, Liberalų ir demokratų aljanso bei Žaliųjų frakcijų parengtame rezoliucijos projekte. Jame taip pat buvo raginama užtikrinti, kad Astravo branduolinė elektrinė negalėtų būti finansuojama EIB suteikiamos ES garantijos lėšomis.

Europos Parlamentas tokiai rezoliucijai nepritarė: jos projektą parėmė 278 EP nariai, prieš balsavo 129, o susilaikė 285. Atmesti Europos Komisijos poįstatyminį aktą reikėjo bent pusės visų EP narių pritarimo, t. y., 376 balsų.

Šių metų vasario 15 d. ES Taryba nusprendė nebepratęsti sankcijų 170 asmenų ir trims Baltarusijos bendrovėms, nes pernai rugpjūčio 22 d., kaip reikalavo ES, buvo paleisti visi likę politiniai kaliniai, rašoma pranešime spaudai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...