Pasaulyje

2016.07.05 16:46

G. Kirkilas apie „Brexit“: ES turi imtis daug aiškesnių žingsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.05 16:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad derybose dėl Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos santykių ateities Lietuva turi būti pasirengusi ginti savo žmonių ir verslo interesus. Tuo metu Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas sako, kad ir ES turi imtis aiškesnių žingsnių. 

Pasak šalies vadovės, Didžioji Britanija, siekdama likti bendros ES rinkos dalimi, privalės užtikrinti pamatinius laisvo žmonių, prekių ir paslaugų judėjimo principus. Susitikime su Seimo komitetų vadovais D. Grybauskaitė pabrėžė, jog Jungtinei Karalystei vis dar galioja ES teisė, todėl ji turi apsaugoti kitų šalių piliečius, gyvenančius Britanijoje, nuo diskriminacijos bei smurto.  

Europos reikalų komiteto pirmininkas G. Kirkilas sako, kad Bendrija taip pat turėtų imtis aiškesnių žingsnių.

„Mes palaikome nuosaikią poziciją, turėdami galvoje, kad Jungtinė Karalystė yra mūsų sąjungininkas NATO. Dėl jų apsisprendimo ir tolimesnių veiksmų Lietuva nesikiša, veikiame kartu su Europos Sąjunga ir galvojame, kad ES, nepaisant to, kas vyksta, turi imtis daug aiškesnių žingsnių atliepti žmonių lūkesčiams – socialiniams, ekonominiams“, – LRT RADIJUI sakė G. Kirkilas.