captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzijoje siūloma pertvarkyti saugumo agentūrų sistemą

Prancūzijos parlamente sudaryta speciali komisija siūlo šalyje pertvarkyti saugumo agentūrų sistemą. To prašoma atsižvelgiant į kylančius saugumo iššūkius po praėjusių metų Paryžiaus teroro išpuolių.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tyrėjai siūlo dalį Prancūzijoje veikiančių specialiųjų tarnybų sujungti į vieną – panašią į Jungtinėse valstijose veikiantį kovos su terorizmu centrą. Tai esą ateityje galbūt padėtų apsisaugoti nuo panašių išpuolių. 

Prancūzijos pareigūnai po praėjusių metų atakų „Charlie Hebdo“ redakcijoje ir Paryžiaus miesto gatvėse buvo kritikuojami dėl neveiksnumo bei nesugebėjimo tarpusavyje dalintis žvalgybine informacija. 

Savo ruožtu dabartiniai tarnybų vadovai patys yra pripažinę, jog šiandieninė sistema tinkamai neveikia. Tyrimą atlikusi komisija taip pat pareiškė, jog šalyje po lapkričio išpuolių įvesta nepaprastoji padėtis prie saugumo užtikrinimo prisidėjo tik ribotai. 

Nepaisant to, visoje šalyje surengta tūkstančiai reidų bei sulaikyta šimtai asmenų. Žmogaus teisių gynybai sako, jog tokios priemonės dažniausiai nepasiteisina ir esą taikomos nepagrįstai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...