Pasaulyje

2016.06.29 09:53

Po sprogimų ir šūvių Stambulo oro uoste – dešimtys žuvusiųjų

15min.lt, LRT.lt, BNS, LRT TV naujienų tarnyba2016.06.29 09:53

Stambule, Atatiurko oro uoste, antradienį nugriaudėjo trys sprogimai. Skelbiama, kad įvyko susišaudymas tarp apsaugos darbuotojų ir teroristų prieš šiems susisprogdinant. Stambulo gubernatorius pranešė, kad žuvo mažiausiai 36, o dar mažiausiai 147 žmonės yra sužeisti. Jo teigimu, išpuolį įvykdė trys savižudžiai sprogdintojai. Turkijos Teisingumo ministerija pranešė, kad žuvo mažiausiai 10 žmonių. Dar daugiau nei 20 – sužeisti. Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/ispuolis-stambulo-oro-uoste-suviai-du-sprogimai-maziausiai-10-zmoniu-zuvo-57-648213

Sprogimai didžiausio Turkijos oro uosto terminale nugriaudėjo apie 22 val. Iškart po jų prie oro uosto atvyko gausios policijos ir medikų pajėgos.

Iškart po jų prie oro uosto atvyko gausios policijos ir medikų pajėgos.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/stambulo-oro-uoste-sprogimas-57-648213

Liudininkų teigimu, šūviai buvo paleisti iš automobilių parkavimo aikštelės, skelbia naujienų agentūra „Reuters“. Taksi automobiliais buvo gabenami sužeistieji.

Turkijos žiniasklaida skelbia, kad trys teroristai iš pradžių prie oro uosto pradėjo šaudyti „Kalašnikov“ automatais. Pareigūnai mėgino juos neutralizuoti, tačiau užpuolikams pavyko pasiekti pastato prieigas.

Savižudžiai susisprogdino prieš pasiekdami metalo detektorių – du sprogimai įvyko prie tarptautinio terminalo įėjimo, vienas – šalia oro uosto esančioje aikštelėje, – kai į juos pradėjo šaudyti oro uoste budėję policininkai. Turkijos oro uostuose saugumo patikros atliekamos tiek prie įėjimo į terminalo pastatus, tiek išvykimo zonoje.

„Pagal man suteiktą informaciją, prie tarptautinių skrydžių terminalo teroristas pirmiausia pradėjo šaudyti iš „Kalašnikov“ ginklo ir tada susisprogdino“, – sakė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas.

Niekas neprisiėmė atsakomybės dėl atakos, nors Turkijos premjero teigimu, pirmieji požymiai rodo, kad išpuolį surengė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

Netrukus po išpuolio Turkijos valdžia vietos žiniasklaidai uždraudė pranešinėti naujienas apie sprogimus Atatiurko oro uoste. Taip elgiamasi kaskart po teroro išpuolio šalyje.

Netrukus po išpuolio Turkijos valdžia vietos žiniasklaidai uždraudė pranešinėti naujienas apie sprogimus Atatiurko oro uoste. Taip elgiamasi kaskart po teroro išpuolio šalyje.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/ispuolis-stambulo-oro-uoste-kalasnikov-suviai-du-sprogimai-maziausiai-10-zuvusiu-57-648213

Manoma, kad šis kruvinas teroristinis išpuolis gerokai pakirs Turkijos valdžios viltis, jog sustiprinus saugumą tokiuose strategiškai svarbiuose objektuose, pavyks įtikinti užsienio turistus sugrįžti į Turkiją.

Kita vertus, vietos žiniasklaidos teigimu, sustiprintos saugumo priemonės vis dėl to davė rezultatų: būtent dėl policijos pareigūnų teroristams nepavyko įveikti patikrinimo postų prie įėjimo į tarptautinį Atatiurko oro uosto terminalą. Taigi, turkai neleido, kad būtų pakartotas Briuselio oro uosto scenarijus.

Informacijos apie nukentėjusius lietuvius nėra

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia neturinti duomenų, kad per mirtininko išpuolį Stambulo oro uoste būtų nukentėję lietuviai.

„Žinių, kad būtų nukentėję Lietuvos Respublikos piliečiai, neturime“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius.

Atšaukti skrydžiai

Dėl antradienį įvykdyto išpuolio Stambulo Atatiurko oro uoste atšauktas trečiadienio skrydis iš Vilniaus į šį Turkijos sostinės oro uostą.

„Šiandien turėjo skristi lėktuvas iš Stambulo į Vilnių ir iš Vilniaus grįžti atgal – abu šie skrydžiai yra atšaukti. Dėl rytojaus ir kitų dienų kol kas neturime informacijos“, – sakė Vilniaus oro uosto komunikacijos vadybininkė Agnė Mažeikytė.

Į Stambulą iš Vilniaus lėktuvas trečiadienį turėjo kilti 11 val. 25 minutės.

„Al Jazeera“ skelbia, kad visi skrydžiai iš Atatiurko oro uosto yra atšaukti.

Lietuvos vadovai reiškia užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sprogdinimą  vadina „niekingu teroro aktu“ bei reiškia solidarumą su Turkijos žmonėms. 

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius reiškia užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems per Stambulo oro uoste nugriaudėjusius sprogimus.

„Esu sukrėstas šių išpuolių, nusinešusių žmonių gyvybes. Lietuvos vyriausybės vardu reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems bei linkiu sveikatos ir stiprybės sužeistiesiems“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pabrėžia, jog terorizmas yra beprasmė ir smerktina priemonė politinių tikslų siekimui.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Seimo ir savo vardu pareiškė užuojautą Turkijos Didžiojo Nacionalinio Medžliso Pirmininkui Ismailui Kahramanui ir žuvusiųjų bei sužeistųjų per sprogdinimą šių metų birželio 28 dieną Stambule artimiesiems.

„Esame sukrėsti niekuo nepateisinamo žiaurumo ir smerkiame šį teroro išpuolį, nusinešusį žmonių gyvybes. Liūdime kartu su Jumis ir nukentėjusiųjų šeimomis“, – teigiama parlamento vadovės užuojautoje.

Vaizdo įrašai ir nuotraukos socialiniuose tinkluose

Policijos pareigūnai pašauna teroristą prieš jam susisprogdinant (įspėjame, kad vaizdas gali šokiruoti):

Nukentėjusiesiems suteikiama pagalba:

Kalašnikovas, kuriuo naudojosi išpuolio vykdytojai:

Pirminiais duomenimis, tarptautiniame oro uoste susisprogdino su savižudžiai, tačiau ši informacija kol kas nepatvirtinta.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/stambulo-oro-uoste-sprogimas-57-648213

Oro uosto lankytojo vaizdo įrašas po sprogimo:

Socialiniame tinkle „Twitter“ prezidentė Dalia Grybauskaitė išpuolį Stambule pavadino niekingu ir išreiškė solidarumą su Turkijos žmonėmis:

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius