captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pabėgėlių vaikų Turkijoje realybė: nuo darbo siuvykloje iki šiukšlių rinkimo

Turkijos Gaziantepo mieste, kuris turi 1,5 mln. gyventojų ir yra apie 70 km nuo sienos su Sirija, įsikūrę apie 400 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos. Dauguma jų gyvena skurdžiuose rajonuose, o viena didžiausių problemų –  tai, kad vietoj ėjimo į mokyklą vaikai, kai kurie net ir septynerių metų amžiaus, yra priversti nelegaliai dirbti.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Dalis Gaziantepe įsikūrusių sirų pabėgėlių jau spėjo įkurti savo krautuves, kiti laukia pavienių darbų. Nuo 2016-ųjų sausio mėnesio Turkija įsteigė leidimus pabėgėliams iš Sirijos, kad jie galėtų dirbti legaliai. Tiesa, kalbama, kad nedaugelis pasinaudojo šia galimybe, nes pastebima, kad Turkijos darbdaviai nerodo didelio noro pasirašyti sutarčių su pabėgėliais, nes tuo atveju jiems tektų mokėti  bent minimalią mėnesio algą.

Viena didžiausių problemų Gaziantepe – nemažai pabėgėlių vaikų priverstinai dirba įvairius darbus vietoj to, kad lankytų mokyklą. Tarp jauniausiųjų – septynerių metų vaikai. Užsidirbti bandoma įvairiausiais būdais – nuo darbo siuvykloje iki paprasčiausio šiukšlių rinkimo.

Plačiau apie tai – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close