captcha

Jūsų klausimas priimtas

NATO vadas įspėja dėl Rusijos įtakos zonos kūrimo

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas įspėjo, kad Rusija bando „karinėmis priemonėmis sukurti įtakos zoną“, rašo naujienų agentūra „Deutsche Welle“. 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

NATO generalinio sekretoriaus teigimu, NATO atidžiai stebėjo didelį Rusijos apsiginklavimą pasienyje: „Arkties ir Baltijos regionuose, nuo Juodosios iki Viduržemio jūros“. 

„Turime suduoti tam atsaką, siųsdami aiškų stiprybės signalą“, – pridūrė jis. 

Komentuodamas NATO trečiadienio sprendimą dislokuoti Rytų Europoje keturis papildomus batalionus, J. Stoltenbergas sakė, kad šis žingsnis yra „tinkamas atsakas į agresyvius Rusijos veiksmus“. 

Nuo krizės Ukrainoje pradžios ir Rusijos 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos Estija, Latvija, Lietuva ir Lenkija reiškė susirūpinimą, kad šalių saugumui kyla grėsmė. Atsižvelgiant į šalių reiškiamą nerimą, kiekvienoje Baltijos šalyje bus dislokuota 1 000 karių. 

„Nenorime naujo Šaltojo karo. Norime parodyti galimiems užpuolikams, kad reaguojame, kai šie mus baugina “, – sakė NATO generalinis sekretorius ir pridūrė, kad NATO taip pat yra pasiruošusi vesti su Rusija derybas. 

„Akivaizdu, kad nenorime konfrontacijos su Rusija bei Šaltojo karo“, – vokiečių laikraščiui „Bild“ sakė J. Stoltenbergas. 

Atsižvelgiant į didėjantį kibernetinių atakų skaičių, J. Stoltenbergo teigimu, didelė ataka pareikalautų sąjunginio atsako. 

„Kaip mes atsakytume priklausytų nuo atakos masto“, – sakė jis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...