Pasaulyje

2013.03.20 07:35

Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“ pranašauja Ispanijos monarchijos mirtį

15min.lt2013.03.20 07:35

Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“ stipriai kritikuoja Ispanijos karalių Juaną Carlosą I, ir teigia, kad pastarųjų metų skandalai padidino atotrūkį tarp monarchijos ir ispanų.

Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“ stipriai kritikuoja Ispanijos karalių Juaną Carlosą I, ir teigia, kad pastarųjų metų skandalai padidino atotrūkį tarp monarchijos ir ispanų.

Pasak „Der Spiegel“, visuomenė yra padalinta į dvi dalis – viena Juaną Carlosą I vis dar mato kaip tautos vienytoją, o kiti – kaip priežastį gėdytis būti ispanu.

Karalius pasaulio žiniasklaidoje pradėtas kritikuoti po dramblių medžioklės Botswanoje (Pietų Afrika), kai nukritęs nuo laiptų, susilaužė klubo kaulą. Vėliau karališkąją šeimą sekė kiti skandalai, susiję su korupcija.

Kaip rašo savaitraštis, daugiau nei pusė ispanų norėtų, kad jų karaliumi būti ne Juanas Carlosas I, o jo sūnus, Astūrijos kunigaikštis Felipė, trečiasis karaliaus vaikas ir vienintelis sūnus.

„Ispanija ir jos karalius krizės metu pabudo iš gražaus sapno ir susidūrė su realybe. Juanas Carlosas I pagaliau privalo suprasti, kad ispanai, nors ir kantrūs bei dėkingi, nėra kvaili“, – rašo laikraštis.

Straipsnio pabaigoje iškeliamas retorinis klausimas: „Gal jau būtų galima teigti, jog Ispanijos monarchijai ateina galas?“

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos