captcha

Jūsų klausimas priimtas

Izraelio parlamentas patvirtino naująją šalies vyriausybę

Izraelio parlamentas pirmadienio vakarą patvirtino naująją ministro pirmininko Benyamino Netanyahu vyriausybę. Koalicijos laukia „didžiausi iššūkiai nuo valstybės įkūrimo 1948-aisiais“, – Jeruzalėje pareiškė premjeras.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Izraelio parlamentas pirmadienio vakarą patvirtino naująją ministro pirmininko Benyamino Netanyahu vyriausybę. Koalicijos laukia „didžiausi iššūkiai nuo valstybės įkūrimo 1948-aisiais“, – Jeruzalėje pareiškė premjeras.

Izraelio egzistavimui vis dar kyla pavojus, piliečių saugumas yra aukščiausias prioritetas, kalbėjo B. Netanyahu deputatams. Jis pabrėžė, kad Iranas ir toliau siekia pasigaminti branduolinę bombą.

Centro dešiniąją vyriausybę kartu su B. Netanyahu sudaro 22 ministrai. Jo koalicija, kuriai priklauso dešinės pakraipos aljansas „Likud-Beitenu“, dešinioji Naujakurių partija bei dvi politinio centro partijos, Knesete turi 68 balsus iš 120.

Vyriausybei pritarta likus dviem dienoms iki JAV prezidento Baracko Obamos pirmojo vizito Izraelyje. Posėdžio pradžioje Knesetas naujuoju savo vadovu išrinko Juli Edelsteiną iš „Likud-Beitenu“ aljanso.

Jairas Lapidas, Ateities partijos pirmininkas, tapo naujuoju finansų ministru, Naftalis Bennettas iš partijos „Žydų namai“ – ekonomikos ir prekybos ministru. Gynybos ministerijai vadovaus Mosche Jaalonas iš „Likud-Beitenu“.

Buvusi užsienio reikalų ministrė Zipi Livni vadovaus Teisingumo ministerijai ir perims atsakomybę dėl galimų taikos derybų su palestiniečiais.

B. Netanyahu savo kalboje pabrėžė, kad Izraelis ir toliau yra suinteresuotas taika su palestiniečiais ir pasirengęs „istoriniam kompromisui“.

Tačiau naujoji Izraelio vyriausybė yra dar palankesnė naujakuriams nei ligšiolinė. Ypač įtakingos ministerijos yra politikų, aiškiai pasisakančių už žydų gyvenviečių plėtrą, rankose.

Tačiau palestiniečiai žada derėtis tik tada, kai Izraelis nutrauks savo gyvenviečių statybas okupuotose palestiniečių teritorijose.

Buvęs užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas pirmadienį žurnalistams sakė, kad nesitiki persilaužimo Artimųjų Rytų taikos procese.

B. Netanyahu pradžioje pats vadovaus Užsienio reikalų ministerijai, taip laikydamas postą svarbiausiam savo aljanso partneriui A. Liebermanui, prieš kurį šiuo metu vyksta teismo procesas, tačiau kuris siekia grįžti prie ministerijos vairo.

Naujoji vyriausybė ketina aktyviau nei iki šiol nagrinėti vidaus politinius klausimus, tarp jų – reikalavimą dėl visuotinės karinės tarnybos ir aukštų maisto produktų kainų mažinimo. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...