captcha

Jūsų klausimas priimtas

Turkija didina spaudimą ES dėl bevizio režimo

Ginče tarp Europos Sąjungos (ES) ir Ankaros dėl bevizio režimo turkams šalies užsienio reikalų ministras toliau didina spaudimą. Mevlutas Cavusoglu žurnalistams Antalijoje sakė, jog Turkija, esant reikalui, imsis „administracinių techninių priemonių“, kad nutrauktų su Briuseliu suderėtą susitarimą dėl pabėgėlių grąžinimo, jei bevizis režimas neįsigalios. „Tai ne grasinimas“, – pabrėžė ministras, kurį cituoja agentūra AFP.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

Briuselis reikalauja iš Turkijos mainais už bevizį režimą jos piliečiams, be kita ko, pakeisti kovos su terorizmu įstatymą. Tačiau prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas su tuo nesutinka. Dabar ir M. Cavusoglu pareiškė, kad „neįmanoma pakeisti antiteroristinio įstatymo“, nes Turkija šiuo metu kovoja su „daugiau nei viena teroristine grupuote“. Tarp jų Ankara priskiria ir uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK).                 

Turkijos užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį į griežtas kovos su terorizmu taisykles ir kitose šalyse, be kita ko, Prancūzijoje. ES, be kita ko, reikalauja Turkijos aiškiai apibrėžti kovos su terorizmu įstatymą, kad prieš žurnalistus ir vyriausybės kritikus negalėtų būti vykdomas baudžiamasis persekiojimas nesant konkrečių įtarimų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...