Pasaulyje

2016.05.29 23:34

Iš Idomenio – į stovyklas, kurios netiktų net gyvuliams

15min.lt2016.05.29 23:34

Palapinių miestelio Idomenyje palei Graikijos sieną su Makedonija jau nebėra – pabėgėliai perkelti į nuolatines stovyklas prie Salonikų. Tačiau čia juos pasitiko kariška priežiūra ir sandėliai, kuriuose, kaip teigė ten dirbantys savanoriai, negyventų net gyvuliai, rašo „The Guardian“. Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE

„Gyvenimo sąlygos naujosiose armijos įrengtose stovyklose yra apgailėtinos. Vienose tiesiog baisu, bet kitose – net nesaugu, jos netinka net gyvuliams“, – pridūrė moteris, mananti, kad Idomenyje pabėgėliams net buvo geriau.

Dar viena stovykla įrengta sename odos fabrike. Savanorė Alexandria South pasakojo, kad ten išdaužyti visi langai ir ant grindų pilna stiklo duženų, kurių niekas neiššluoja.

„Nėra bėgančio vandens, tad praustis neįmanoma. Nėra ir elektros“, – teigė A.South, kuri pasakojo, kad prie prastos situacijos prisidėjo patys Graikijos kariškiai.

Idomenio miestelio evakuaciją ir pabėgėlių perkėlimą į naujas stovyklas prižiūrintys kariškiai esą pamatė, kad jiems baigėsi geriamasis vanduo, ir įsakė savanoriams visų pirma padėti jiems, o ne pabėgėliams. Iš aktyvistų pareikalauta ir maisto.

Odos fabrike susigrūdo per 1 tūkst. pabėgėlių. Visiems jiems skirti vos šeši biotualetai. Be to, stovykloje nėra bevielio ryšio, todėl žmonės net negali internetu kreiptis dėl prieglobsčio.

Skubiai gerinti pabėgėlių gyvenimo sąlygas penktadienį Graikiją paragino organizacija „Gydytojai be sienų“, taip pat Jungtinės Tautos.

Be to, uždarius Idomenio palapinių miestelį paaiškėjo, kad 4 tūkst. migrantų – vyrų, moterų ir vaikų – trūksta.

Manoma, kad vieni jų gyvena tiesiog Salonikų gatvėse, kiti slapstosi miškuose prie sienos su Makedonija, o trečiuosius nelegalūs žmonių gabentojai išvedė šiauriau į Europos gilumą.

Naujausi