captcha

Jūsų klausimas priimtas

EP pirmininkas Idomenio pabėgėlių stovyklą pavadino „ES gėdos dėme“

Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas Idomenio pabėgėlių stovyklą Graikijoje pavadino „gėdos dėme Europos Sąjungos (ES) valstybėms“. Tai pirmiausiai taikytina toms narėms, „kurios nėra pasiruošusios priimti pabėgėlių ir kurios palieka graikus vienus su šia problema“, – sakė jis Vokietijos laikraščiui „Neue Osnabruecker Zeitung“. Anot M. Schulzo, „valstybės, kurios atkakliai priešinasi priimti pabėgėlius, įstūmė ES į tokią situaciją“, praneša agentūra „dpa“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Graikijai, kurią yra ištikusi didelė ekonominė ir finansinė krizė, esą ir pabėgėlių klausimu skubiai reikia pagalbos ir solidarumo.

„Mes negalime palikti Graikijos vienos su pabėgėlių problema“, – pažymėjo EP vadovas ir dar kartą pareikalavo didesnio visų 28 ES šalių indėlio sprendžiant šį klausimą.

Trečiadienį Graikijos policija tęsė antradienį pradėtą pabėgėlių iškeldinimą iš Idomenio. Pranešama, kad akcija vyksta sklandžiai.

Nuo kovo mėnesio stovykloje gyveno mažiausiai 8 000 žmonių, kadangi buvo uždaryta Graikijos ir Makedonijos siena.

Nors migrantai ir pabėgėliai gyveno siaubingomis sąlygomis, dauguma jų anksčiau priešinosi Graikijos vyriausybės pastangoms, kuriomis buvo siekiama priversti migrantus ir pabėgėlius palikti stovyklą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...