captcha

Jūsų klausimas priimtas

„The Financial Times“: NATO gali nespėti pagelbėti Rusijos atakos metu

NATO greitojo reagavimo pajėgos nepagelbėtų Baltijos šalims Rusijos agresijos atveju. Tokia žinutė siunčiama „The Financial Times“ publikuotame straipsnyje, kuris remiasi dviejų NATO generolų pasisakymais.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

2014 metais Velso susitikime patvirtintos 5000 karių pajėgos turėtų būti Rusijos atgrasymo ašis. Tiesa, aljanso generolų teigimu, šios pajėgos būtų itin pažeidžiamos, jei tektų ginti Lenkiją ir Baltijos valstybes.

Rusijos karinių pajėgų stiprinimas ir technikos permetimas į Kaliningradą reiškia, kad NATO greitojo reagavimo pajėgos gali tiesiog būti atkirstos, jei „bandytų veikti į rytus nuo Oderio“.

NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje metu turėtų būti susitarta ne tik dėl atgrasymo, bet ir dėl teritorinės gynybos priemonių. Tai parodo, kad NATO rūpestis dėl galimo Rusijos puolimo nėra tik teorinis.

Viena iš žymiausių gynybos priemonių – keturių batalionų dislokavimas Lenkijoje ir Baltijos valstybėse. Vieno iš lenkų diplomatų teigimu, tai būtų „minimalios priemonės, kurių derėtų imtis“.

Vis dėlto, greitojo reagavimo pajėgos išliks pagrindine jėga, jei NATO prireiks staigaus atsako.

„Šios pajėgos turės užtikrinti ketvirtojo straipsnio laikymąsi. Toks mūsų tikslas“, – kalbėjo Lenkijos brigados generolas Krzysztofas Krolas. „Bet mes mąstome ir apie penktąjį straipsnį“, – turėdamas omenyje NATO šalies gynybą puolimo atveju, kalbėjo jis.

„Planas buvo kuriamas turint galvoj hibridinius pavojus. Jis yra pritaikomas priklausomai nuo grėsmių“, – teigė brigados generolas, pabrėždamas, kad kalbama apie galimus pilietinius neramumus ar bandymus pažeisti šalies narės sienų saugumą.

NATO valstybių narių manymu, būtent tokia strategija galima iš Rusijos pusės. Kremlius jau pritaikė hibridinio karo priemonės Krymo aneksijos ir Ukrainos karo atvejais.

Didžiausią pavojų kelia tai, kad Rusija naudojasi Kaliningrado sritimi kaip karinės galios kaupimo erdve.

„Rusija Kaliningrado srityje turi oro ir jūrų gynybos sistemas, antžemines ir jūrines, taip pat puolamųjų ginklų arsenalą, kurį gali naudoti plačioje teritorijoje“, – teigė vienas generolas, aiškindamas galimas grėsmes.

„Šie Rusijos žingsniai sukuria aiškias grėsmes, į kurias mes esame pasiruošę atsakyti. Mąstome apie gynybines ir atgrasymo galimybes, artėjant Varšuvos susitikimui. NATO padarys viską, kad atbaidytų agresorius ir apgintų savo nares“, – pridūrė jis.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...