captcha

Jūsų klausimas priimtas

JT: pabėgėlių krizė yra pasaulinio masto fenomenas

Aukštas Jungtinių Tautų pareigūnas pareiškė, kad prieglobsčio prašytojai tapo pasaulinio masto fenomenu, todėl, sprendžiant migrantų krizę, būtinas globalus atsakas.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Interviu BBC Filippo Grandi, Jungtinių Tautų pabėgėlių komisaras, sako, kad daugiau valstybių turėtų padėti toms kelioms šalims, kurios sulaukia daugiausia prieglobsčio prašytojų.

Komisaro teigimu, pernai beveik 1 procentas – o tai yra apie 20 milijonų žmonių – buvo priversti persikelti į kitą šalį.

Taip pat, anot komisaro, kaip niekada daug žmonių bėga nuo karinių konfliktų. Anot diplomato, faktas, kad sirai bėga į Rytų Aziją ir Karibus, rodo, „koks globalus fenomenas yra pabėgėlių krizė ir kad į ją sulaukta pasaulinio atsako.“

F. Grandi paragino pasaulio šalis nenusišalinti nuo pabėgėlių ir padėti jiems prisiimant atsakomybę. JT duomenimis, 60 mln. žmonių dėl įvairių priežasčių, įskaitant karą, paliko savo namus. Tačiau kad būtų rastas sprendimas įveikti šią masinę krizę, prireiks „ilgos ir sudėtingos diskusijos“. „Negali būti paprastos reakcijos – kai šalys uždaro savo sienas, nes tai tiesiog neveikia“, – pridėjo diplomatas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close